Fotbal

Legenda pro nás i pro domácí, píše Slovácko. Kadlec si vysloužil obří potlesk

Legenda pro nás i pro domácí, píše Slovácko. Kadlec si vysloužil obří potlesk
Michal Kadlec Zdroj: Serhat Cagdas / Anadolu Agency / Profimedia

Hodně speciální byl čtvrteční zápas Evropské ligy pro Michala Kadlece. Obránce Slovácka strávil v tureckém Fenerbahce tři roky a domácí fanoušci na něj rozhodně nezapomněli.

Ostatně to bylo vidět na závěr zápasu. V tu chvíli si Michal Kadlec udělal čestné kolečko na stadionu Fenerbahce a všude se ozýval uznalý potlesk. "Bylo velmi příjemné tu znovu být. Moc děkuji fanouškům, kteří mi fandili a křičeli moje jméno. Velmi dobře mě tu přijali. Doufám, že potkám místní fanoušky i ve svém městě," vzkázal český obránce na pozápasové tiskové konferenci. 

Michal Kadlec působil ve Fenerbahce Istanbul tři roky, a to mezi lety 2013 až 2016. Celkově tam odehrál 63 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly. Byl také u posledního ligového titulu pro Fenerbahce v sezoně 2013/2014.


Jediné, co 37letému stoperovi kazilo náladu, byl samotný výkon Slovácka. To na turecký klub herně nestačilo a do odvety si odváží porážku 0:3. "Nebyla to pro nás dobrá noc. Věděli jsme, že je Fenerbahce dobrý tým. V prvním poločase jsme měli nějaké příležitosti, ve kterých jsme mohli dát gól. Ale bohužel jsme to nedokázali," smutnil Michal Kadlec. 

Související obsah

​Zkušeného českého obránce, který si v kariéře zahrál i za Bayer Leverkusen či pražskou Spartu, tak může alespoň těšit, že na něj v Istanbulu nezapomněli. 

Ve Fenerbahce nedávno skončil fotbalista Mesut Özil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události