Hokej

Další Salákova výstřednost. Úmyslně se nechal pobodat včelami

Další Salákova výstřednost. Úmyslně se nechal pobodat včelami
Alexander Salák v dresu Sparty Zdroj: Profimedia

Český brankář Alexander Salák má problémy s bolavými zády. Tyto strasti se rozhodl řešit netradičním způsobem. Na Bali vyhledal léčitele, který mu doporučil, ať se nechá popíchat včelami. Informuje o tom švédský deník Aftonbladet, který se nad celou procedurou také podivuje.

Jak se obvykle léčí bolavá záda? Lidé využívají služeb fyzioterapeuta, provádějí cvičení nebo využívají speciální pěnové válce, aby rozproudili svůj krevní oběh. Český brankář Alexander Salák, který v uplynulé sezoně sestoupil se švédským Djugaardenem a nyní je bez angažmá, sáhl po metodě zvané apiterapie. 

Jedná se o druh alternativní medicíny, kde se k léčbě tělesných potíží používají produkty od včel. Může se jednat o ošetření ran medem nebo se včelí jed použije například k úlevě od bolesti. Za tímto účelem navštívil Salák speciálního léčitele na Bali, který na něm proceduru aplikoval. "Mistr léčitel Lukas a moje zablokovaná záda," napsal bývalý sparťanský brankář k příspěvku na sociální síti. 

V uplynulé sezoně nastoupil Salák do 23 zápasů v dresu Sparty a poté přestoupil do švédského Djugaardenu, kde odchytal osm utkání. Sestup svého týmu do druhé nejvyšší soutěže ale neodvrátil. 

Související obsah

Obří posila pro hokejový Liberec, přichází vítěz Stanley Cupu:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události