Arsenal vstoupil do nové sezony vítězně. Zdolal Crystal Palace a vede ligu

Arsenal se raduje z gólu Zdroj: Profimedia

V prvním utkání letošní sezony Premier League se z vítězství raduje Arsenal. Kanonýři uspěli na hřišti neoblíbeného soupeře Crystal Palace, když je v brance podržel bezchybný Ramsdale, který kryl dvě velké šance soupeře. I díky tomu svěřenci trenéra Artety vyhráli 2:0.

Fotbalisté Arsenalu mají za sebou impozantní přípravu, a tak se od nich v letošní sezony čekají velké věci. Proti Crystal Palace je ale nečekalo vůbec nic lehkého, protože proti svěřencům trenéra Vieiry se jim dlouhodobě nedaří.

Do páteční předehrávky prvního kola ale vstoupili Kanonýři skvěle. Svého soupeře zamkli ve vlastním vápně a vytvářeli si příležitosti. Do té první se už ve čtvrté minutě dostal Martinelli po úchvatném průniku Jesuse, ale trestuhodně selhal.

​Stejný hráč si splnil reparát ve 20. minutě. Po rohovém kopu k němu prodloužil míč Zinčenko a mladý Brazilec zblízka hlavou poslal míč do branky. Po vstřeleném gólu ale začal hrát Arsenal příliš pasivně, čehož soupeř využil a převzal iniciativu. Ve 42. minutě mohl vyrovnat Edouard, ale Ramsdale ho zblízka vychytal.

Po přestávce se domácí dostali do další velké šance, ale i Eberechi Eze ztroskotal na Ramsdaleovi. Z tlaku ale nedokázali Eagles nic vytěžit, a tak Arsenal rozhodl v 85. minutě. Saka centroval do vápna, ale tam si míč do vlastní sítě nešťastně srazil Guehi a stanovil tak skóre na konečných 2:0 pro Kanonýry.