Čeští hokejisté budou hrát o bronz, v semifinále na Švédsko nestačili

Hokejista Jakub Štancl Zdroj: profimedia.cz

Čeští hokejisté do 18 let končí na turnaji Hlinka Gretzky Cup v semifinále. Svěřenci trenéra Jakuba Petra nestačili v boji o finále na Švédsko a prohráli 2:6. Čeká je tak souboj o bronz.

Češi dostali během první třetiny velkou příležitost, když hráli dvě minuty v přesilové hře pět na tři. Výrazněji se ale neprosadili, naopak Švédové dokázali z minima vytěžit maximum a v 18. minutě otevřeli skóre. Zkraje druhé třetiny pak přidali druhý gól a finále byli významně blíže.

Jenže česká osmnáctka se nevzdala. Další přesilovou hru pět na tři sice nevyužila, pak ale konečně vstřelila vytouženou branku. Jakub Štancl si našel odražený puk a snížil na 1:2. Češi byli v tu chvíli střelecky aktivnější, bohužel ještě před koncem druhé třetiny jim severský soupeř opět utekl na rozdíl dvou gólů, když se prosadil Dower Nilsson.

​Ve třetí třetině se čeští hráči nechali dvakrát vyloučit, jenže při druhém oslabení opět snížili. Samostatný únik skvěle vyřešil Jiří Felcman a bylo to 2:3. Češi se pak snažili jít za vyrovnáním, ale reprezentace Tre Kronor si nakonec výhru pohlídala. Čtvrtý gól přidala švédská hvězda Otto Stenberg.

Následně Švédové ještě dvakrát udeřili. Nejdříve do prázdné branky Johansson a pak opět Otto Stenberg.

Češi tak prohráli v semifinále 2:6 a na turnaji Hlinka Gretzky Cup si zahrají o bronz. Soupeřem českých hokejistů bude Finsko, které ve druhém semifinále nestačilo na Kanadu a padlo 1:4.