Hokej

Strašně moc chyb, smutní hráči po prohře. Do Česka chtějí přivézt alespoň bronz

Strašně moc chyb, smutní hráči po prohře. Do Česka chtějí přivézt alespoň bronz
Hokejista Jakub Štancl v zápase proti Švédsku Zdroj: Se souhlasem Martiny Kramerové

Čeští hokejisté do 18 let procházeli turnajem Hlinka Gretzky Cup jako nůž máslem. První porážka přišla bohužel v semifinále, kde Češi nestačili na Švédsko a prohráli 2:6. "Bylo tam strašně moc chyb z naší strany," okomentoval výkon obránce Dominik Badinka.

Jedním z klíčových faktorů utkání byla podle českých hokejistů hra v předbrankovém prostoru, kde byli Švédové lepší. "Všichni jsme na ledě nechali všechno. Rozdíl byl v předbrankových prostorech, kde oni dali většinu gólů, my naopak góly nedávali," vysvětloval Badinka.

16letý obránce také mluvil o přesilových hrách, zejména pak o dvou početních výhodách pět na tři, které čeští hráči nevyužili. "Švédové mají výborného gólmana, v přesilovkách jsme sice stříleli, ale nikdo nebyl před brankářem, takže gólman všechno viděl a v klidu si to chytl," popsal přesilovky Dominik Badinka. 

Související obsah

​Zklamaný pak byl také střelec jednoho ze dvou gólů českého výběru Jakub Štancl. "Moc jsme chtěli do finále, ale neplnili jsme věci, které jsme chtěli. Takže soupeř, myslím, zaslouženě vyhrál. Podle mě Švédové chtěli více. A to rozhodlo," prohlásil český útočník, který však věří, že se český tým dokáže připravit na zápas o třetí místo a získá bronz. 

"Musíme to hodit za hlavu co nejrychleji a aspoň trošku zregenerovat. Určitě chceme vyhrát," vzkázal Štancl fanouškům. Na regeneraci budou mít čeští hokejisté jen 12 hodin, pak je čeká souboj s Finskem o třetí místo. "Musíme se dobře najíst, vyspat a porážku hodit za hlavu. Chceme je určitě porazit, abychom přivezli domů alespoň bronzovou medaili," dodal obránce Badinka. 

Novým prezidentem Českého hokeje se stal Alois Hadamczik:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události