Tenis

Šokující oznámení olympijského vítěze. Německý tenista trpí vážnou nemocí

Šokující oznámení olympijského vítěze. Německý tenista trpí vážnou nemocí
Tenista Alexander Zverev Zdroj: Matthieu Mirville / DPPI / Profimedia.cz

S velkým přiznáním přišel německý tenista Alexander Zverev. 25letý olympijský vítěz z Tokia v sobotu oznámil, že má cukrovku.

Alexander Zverev má diabetes 1. typu, který není léčitelný, a německý tenista si tak musí po celý život píchat inzulin. Vítěz 19 turnajů na okruhu ATP trpí tímto onemocněním už od 4 let. "Až doteď moc lidí nevědělo, že mám cukrovku. Vždycky jsem se bál, že by se proti mně moji soupeři cítili silnější, kdyby věděli o mé nemoci," prozradil tenista, proč vyšel s pravdou ven až nyní. 

"Chci ukázat, že i s touto nemocí se dá dojít hodně daleko. Chci být vzorem pro lidi, kteří jsou již nemocní. Ale také chci být oporou pro děti, které se ještě mohou cukrovce vyhnout aktivním životem a mohou dostat správnou prevenci," vzkázal německý tenista. Zverev také založil nadaci pro lidi trpící cukrovkou. Chce je finančně podporovat a dodávat jim potřebné vybavení a léky. 

Související obsah

25letý olympijský vítěz je momentálně zraněný, v semifinále Roland Garros si totiž přetrhl vazy v kotníku. Tenista sice prohlásil, že se rehabilitace po operaci vyvíjí dobře, jeho start na US Open je ale stále velmi nepravděpodobný. 

Německý tenista je občas velký bouřlivák: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události