Mick van Buren hattrickem sestřelil Teplice, Plzeň vybojovala výhru

Milan Havel slaví gól proti Pardubicím Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Druhým kolem pokračovala česká Fortuna liga, kde se dařilo opět Liberci, který je i po druhém kole stoprocentní. Outsider z Teplic dostal od Slovanu pět branek, hned třikrát se prosadil útočník Mick van Buren. Vyhrála i Plzeň, která se ale proti Pardubicím pořádně nadřela. Baník odvrátil další blamáž.

Liberec v prvním kole zaskočil Spartu a dobrou formu potvrdil také proti Teplicím, které taktéž v úvodu ročníku uhrály nečekaný výsledek. Slovan poslal do vedení již v deváté minutě Mohamed Doumbia, prosadil se zpoza vápna. Po 20 minutách přišla druhá trefa, nyní se hlavou prosadil Talovierov.

Teplice ale ještě před odchodem do šatny snížily. Abdallah Gningue v rychlém protiútoku oslovil Jakuba Urbance, který zakončil do prázdné branky. Dočkal se tak již třetí trefy sezony. Do kabin se ale přesto šlo s dvoubrankovým rozdílem. Christian Frýdek totiž poslal krásný míč na hlavu Micka van Burena, který do protipohybu brankáře dal na 3:1.

Na startu druhé poloviny přišla čtvrtá branka, podruhé se prosadil van Buren. A to po krásné kombinační akci, kterou zakončoval do odkryté branky. Nizozemský útočník dokonal hattrick v 70. minutě, kdy utekl obraně a dloubákem ukončil severočeské derby na 5:1.

​Viktoria Plzeň hostila Pardubice a svou arénu potěšila již v prvních minutách, kdy se po uhlazeném centru Cadua prosadil hlavou produktivní útočník Jan Kliment. Východočeskému celku se povedlo vyrovnat ve 30. minutě, ale Kamil Vacek dorážel míč do branky z ofsajdové pozice.

Stejný hráč se následně pokoušel prosadit i z úhlu, ale jeho pokus skončil na brankové konstrukci. Vyrovnáno bylo až v 55. minutě, kdy se po sérii odrazů prosadil Tomáš Solil, který skóroval pokusem po zemi. Následně Plzeň tlačila a v 75. minutě skóroval Milan Havel, jenž se prosadil po centru z pravé strany.

Parádní start sezony prožívá i nováček z Brna, který po cenné remíze se Slováckem kradl v Olomouci. Zbrojovka přežila šance Hanáků a sama udeřila. Jako první se po 20 minutách prosadil Jakub Řezníček, druhý zásah přidal o 50 minut později Michal Ševčík.

V posledním utkání dne se proti sobě postavili fotbalisté Bohemians a Baníku Ostrava. Velkou naději dal hostům po nepovedeném startu do sezony Nemanja Kuzmanovič již v páté minutě, kdy se prosadil zpoza vápna střelou po zemi. Domácí ale odpověděli hned vzápětí, po centru z pravé strany se hlavou prosadil Petr Hronek. Před dvacátou minutou Bohemians již vedli, po špatné rozehrávce se prosadil Roman Květ.

O čtyři minuty celek Pavla Vrby prohrával již o dvě branky. Aut z pravé strany propadl až na zadní tyčku, kde se do odkryté klece prosadil obránce Antonín Křapka. Baník se ale po poločase zvedl a již po čtyřech minutách to bylo o jednu branku. Jiří Klíma dostal po parádní kombinaci míč do vápna, kde nártem poslal balon do sítě.

Dvacet minut před koncem mohl rozhodnout Kovařík, ale ten zblízka nedokázal překonat dobře chytajícího Laštůvku. A tak přišel trest. Tijani dostal parádní míč na hlavu od Sanneha, který následně poslal za záda Valeše. Utkání nakonec skončilo remízou 3:3.