Fotbal

Fotbal opouští slavné jméno. Sbohem dává jeden z nejlepších sudích

Fotbal opouští slavné jméno. Sbohem dává jeden z nejlepších sudích
Turecký rozhodčí Cüneyt Cakir Zdroj: Profimedia.cz

V profesi rozhodčího si moc lidí nezískáte, spíše jste kritizovaní. Jsou ovšem výjimky, které si po celém světě vysloužily respekt svým vystupováním i rozhodováním. Do této malé skupinky patří turecký sudí Cüneyt Cakir, kterého ale fanoušci již neuvidí. Rodák z Istanbulu se rozhodl ukončit kariéru.

Celkem 16 let byl Cakir v seznamu rozhodčích FIFA, od roku 2010 byl dokonce na seznamu elitních sudích organizace UEFA. Řídil například finále Ligy mistrů v roce 2015 mezi Barcelonou a Juventusem. Dvakrát za sebou rozhodoval semifinále světového šampionátu (2014 a 2018).

Nyní se jeden z nejznámějších rozhodčích současnosti s fotbalem loučí, a to i přes nabídky ze zahraničních soutěží. Prezident turecké fotbalové asociace Mehmet Büyükeksi naznačil touhu rozhodčího skončit ve své rodné zemi, která jej k velkému fotbalu vychovala. 

Související obsah

"Minulý týden jsme s našimi rozhodčími uspořádali seminář ve městě Bolu, kde nás Cüneyt Cakir požádal o to, aby mohl odejít z funkce," řekl pro web aa.com Büyükeksi. Cakir údajně chce v budoucnu školit rozhodčí nižších kategorií, aby mohl přispět ke zlepšování turecké rozhodcovské školy.

Jedním z posledních utkání zkušeného rozhodčího byl duel Ligy národů mezi Španělskem a českou reprezentací, který skončil v Málaze ve prospěch domácí reprezentace 2:0. Poslední červenou kartu ukázal 29. září v utkání mezi celky AC Milán a Atlético Madrid, kdy vyloučil Francka Kessiého. 

V Argentině nedávno dostala sudí pěstí od jednoho z hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události