Další sporty

Satoranského nadvláda je pryč. Hráčem roku je jeho klubový spoluhráč

Satoranského nadvláda je pryč. Hráčem roku je jeho klubový spoluhráč
Jan Veselý v utkání proti Barceloně Zdroj: Profimedia.cz

Po pěti letech se v anketě Basketbalista roku udála změna. Někdejšího hráče NBA Tomáše Satoranského vystřídal na prvním místě Jan Veselý, který byl letos úspěšný v tureckém Fenerbahce. Od nového ročníku se hráči setkají ve španělské Barceloně.

Jan Veselý vyhrál anketu o nejlepšího hráče naposledy v roce 2017, od této doby se radoval Satoranský, který byl dlouhou dobu jediným Čechem v nejlepší basketbalové soutěži světa. Letos nezažil Satoranský dobrou sezonu a putoval mezi týmy, naopak Veselý táhl Fenerbahce. 

Veselý anketu ovládl počtvrté během své kariéry. Vyrovnal tak Františka Konvičku, Zdeňka Kose či Jana Svobodu. Od roku 2012 vyhrávají anketu pouze hráči Barcelony. Mezi ženami se raduje z trofeje Julia Reisingerová, která převzala pomyslné žezlo po Kateřině Elhotové. 

Související obsah

Veselý v Turecku strávil posledních pět let, předtím hrál za Denver či Washington v NBA. Letos naskočil do 46 zápasů a jeho průměr bodů na zápas byl 12 bodů. Po přestupu do Katalánska se tak raduje i ze zisku prvního umístění v prestižní anketě. 

Satoranský byl nedávno hostem ve Snídani s Novou, kde zkoušel házet na koš ze střechy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události