Další sporty

Dám si pár piv, řekl hráč Slovanu. Takhle profi sport nezvedneme, kritizuje Krčmář

Dám si pár piv, řekl hráč Slovanu. Takhle profi sport nezvedneme, kritizuje Krčmář
Biatlonista Michal Krčmář se stříbrnou olympijskou medailí z Pchjongčchangu Zdroj: Profimedia

Se zajímavou kritikou přišel biatlonista Michal Krčmář. 31letému závodníkovi se nelíbilo vyjádření útočníka Slovanu Liberec Micka van Burena, který poté, co vstřelil tři góly, prohlásil, že si dá po zápasu pár piv. "Takhle úroveň profesionálního sportu u nás nezvedneme," říká Krčmář.

29letý nizozemský forvard, který je ve Slovanu Liberec na hostování ze Slavie, dokázal v ligovém utkání proti Teplicím nasázet tři góly. Následně pobavil na tiskové konferenci, kde prozradil, jak svůj hattrick oslaví: "Předpokládám, že zítra máme volno, tak si na společné večeři dáme pár piv. Řekl bych, že to bude taková klasická česká oslava," řekl Mick van Buren. 

Nad tímto vyjádřením se ale pozastavil český reprezentant v biatlonu Michal Krčmář, kterému se takový přístup nelíbí. "Takhle úroveň profesionálního sportu u nás nezvedneme! Je mi jedno, jaké jsou zvyky atd. Tohle je prostě špatně!" napsal na twitteru stříbrný medailista z olympiády v Pchjongčchangu.


"Jak pak přistoupí mladá generace ke sportu? Borec dal hattrick a chodí po něm na pivo, tak půjdu také a je to v pohodě. A pak společnost nadává, že mladá generace nemá výkonnost a morálku," pokračuje v kritice Krčmář. 

Související obsah

Český biatlonista pak prozradil, jak se osobně staví k alkoholu. "U mě je to jednoduché. Od srpna do konce března jsem abstinent. Duben mám volno a po sezoně. Tam nějaký ten alkohol padne. Květen až konec července si občas nějaké pivo dám, ale jsou to tak 3–4 piva do měsíce maximálně," vzkázal český závodník svým fanouškům, kteří pod jeho příspěvkem hojně diskutují. A názory na vyjádření libereckého fotbalisty se různí. 

Takhle vypadala česká olympijská kolekce pro letošní zimní olympijské hry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události