Tenis

Souboj nejlepších Češek. V Torontu se potkají hned v prvním kole

Souboj nejlepších Češek. V Torontu se potkají hned v prvním kole
Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková Zdroj: Profimedia.cz

Na začátku týdne startují další turnaje na okruzích WTA i ATP. Na jednom z nich se představí také elita ženského tenisu, hned v prvním kole se proti sobě postaví Češky Karolína Plíšková a Barbora Krejčíková, které se spolu utkají po devíti měsících.

Ani jedna z českých tenistek není v úplně ideální formě, pro obě hráčky to je přesto velmi těžký los. Hned v prvním kole se totiž utká čtrnáctá a devatenáctá hráčka světového žebříčku. Jejich zápas se hraje v kanadském Torontu v 18:30 středoevropského času.

Naposledy se proti sobě obě Češky postavily na Turnaji mistryň, který se hrál v minulém roce v listopadu. Tehdy se radovala starší z hráček, Plíšková prohrála první set ostudně 0:6, následně se ale zvedla a po výhrách 6:4 a 6:4 zapsala vítězství, které jí ale k postupu nestačilo.

První vzájemný zápas se mezi tenistkami odehrál v roce 2018, tehdy na French Open taktéž zvítězila Plíšková. Krejčíková svou starší reprezentační kolegyni nikdy neporazila. Nyní se ale obě nachází ve velmi špatné formě. 

Související obsah

Krejčíková se naposledy představila na pražském turnaji, kde vypadla již ve druhém kole s Japonkou Hibinovou, která v ten moment byla až ve třetí stovce světového žebříčku. Plíšková vypadla ve stejné fázi turnaje dvakrát v řadě. Po Wimbledonu neprošla do třetího kola ani v San José.

Vítězka duelu si zahraje proti vítězce duelu Anisimovová – Zhaová. Z českých hráček je na prestižním kanadském turnaji také Tereza Martincová, Petra Kvitová či Marie Bouzková.

Barbora Krejčíková i Karolína Plíšková se účastnily módní přehlídky před Turnajem mistryň:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události