Víkendové sestřihy: Za Leverkusen naskočil Hložek, Messi vykouzlil parádu

Adam Hložek v dresu Leverkusenu Zdroj: Profimedia

Fotbalový půst konečně skončil, po více než dvou měsících se o víkendu znovu rozběhly některé evropské soutěže. Na stanicích Nova Sport odstartovala německá Bundesliga i francouzská Ligue 1 a rozhodně bylo na co koukat. V Německu nastoupilo několik českých hráčů včetně nedávné posily Leverkusenu Adama Hložka. Za Paris Saint-Germain pak úřadoval hvězdný Lionel Messi, který předvedl fotbalovou lahůdku.

Obhájce bundesligového titulu Bayern Mnichov vstoupil do nové sezony suverénním výkonem. Eintracht Frankfurt rozdrtil na jeho hřišti 6:1, jedinou kaňkou na povedeném výkonu byla minela brankáře Neuera, která však nic neřešila:

Hned v prvním kole Bundesligy došlo na berlínské derby mezi Unionem a Herthou, kde působí český záložník Vladimír Darida. Ten se do hry dostal až v 80. minutě za stavu 3:0 pro Union. Hertha sice snížila, ale to bylo z její strany vše, a musela tak kousat porážku:

Pro české fanoušky byl zajímavý bundesligový mač mezi Dortmundem a Leverkusenem, kde hrají Patrik Schick a nově Adam Hložek. První jmenovaný spálil v utkání několik velkých šancí, jednu mu dokonce připravil Hložek, který naskočil do druhé půle. Tři body nakonec brala Borussia po výhře 1:0:

O víkendu odstartovala také francouzská Ligue 1 a v akci bylo i hvězdné Paris Saint-Germain, které zavítalo na hřiště Clermontu. PSG předvedlo jednoznačnou záležitost, skóre otevřel Neymar a v utkání se dvakrát trefil Lionel Messi, který na finálních 5:0 upravil parádními nůžkami:

Bundesligový nováček Schalke byl proti Kolínu nad Rýnem outsiderem, přesto se v prvním poločase držel. Za hosty nastoupil český defenzivní záložník Alex Král, ale ani on nezabránil dvěma rychlým gólům soupeře po přestávce. Schalke sice dokázalo snížit, ale pak inkasovalo a prohrálo 1:3: