Hokej

Startuje MS juniorů. Toto jsou největší hvězdy, které se vyplatí sledovat

Startuje MS juniorů. Toto jsou největší hvězdy, které se vyplatí sledovat
Joakim Kemell, Connor Bedard a Jiří Kulich Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Již v úterý startuje v kanadském Edmontonu mistrovství světa juniorů, které se rozehrálo na přelomu minulého a letošního roku, ale turnaj se nedohrál a staré výsledky se nepočítají. I přes letní termín se na jeden z nejprestižnějších hokejových turnajů chystají velké hvězdy. V článku vám představíme ty největší.

Světový šampionát je již klasicky rozdělen na dvě skupiny po pěti týmech. Češi se potkají se Slovenskem, Finskem, Kanadou a Lotyšskem. Ve druhé se potkají Rakušané, Švýcaři, Němci, Američané a Švédi. Rusko je vzhledem k invazi na Ukrajinu vyřazeno. 

Na turnaji se sice nějaké hvězdy, které jsou věkově způsobilé, nepředstaví, přesto má šampionát obrovská jména. V následujícím článku vám nabídneme ty nejzajímavější hokejisty, které se vyplatí sledovat. 

Connor Bedard (Kanada, Ú)

Nejspíše budoucí jednička následujícího draftu NHL se chystá na své první dvacítky, kde se od něj očekávají velké věci. Connor Bedard je lehce přirovnáván ke Connoru McDavidovi, na ledě čaruje a má rychlost a dovednosti podobné jako právě nejlepší hráč ligy. 

Související obsah

Celý ročník jako šestnáctiletý působil v nejvyšší kanadské juniorské soutěži WHL, kde se poměřoval až s dvacetiletými hráči. V 62 zápasech nasbíral naprosto neuvěřitelných 100 bodů (51+49). Ve čtyřech zápasech se představil i na šampionátu osmnáctek, kde měl šest branek a jednu asistenci. 

Kanadský útočník Connor Bedard Zdroj: Profimedia.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události