Další sporty

Česká atletika posílá na ME přes padesát sportovců. Nejvíce v historii

Česká atletika posílá na ME přes padesát sportovců. Nejvíce v historii
Zdroj: profimedia

Již za týden se v německém Mnichově bude konat mistrovství Evropy v atletice. Do nedaleké bavorské metropole vyšle Český atletický svaz celkem 55 sportovců a jednoho náhradníka. Zatím nejpočetnější sestava jela na šampionát před čtyřmi lety.

23 žen (a jedna náhradnice) a 32 mužů se chystá do německého Bavorska. Nominace tak činí celkem 56 jmen, naposledy jelo v roce 2018 do Berlína o šest atletů méně. Šampionát před dvěma lety byl z důvodu pandemie covidu-19 zrušen.

Nejúspěšnějším šampionátem byl turnaj před deseti lety, kdy Češi získali celkem šest medailí. Naposledy Češi přivezli domů celkem tři cenné kovy, z medailistů je v nominaci pouze Nikola Ogrodníková. Velké naděje se vkládají do oštěpaře Jakuba Vadlejcha, který na mistrovství světa vybojoval bronz.

Související obsah

Z českých sportovců jede na evropský šampionát například Kristiina Mäki, Barbora Špotáková, Lada Vondrová, Adam Sebastian Helcelet, Petr Svoboda či olympijský medailista Vítězslav Veselý. Kompletní seznam nominovaných sportovců najdete ZDE.

Nedávno vybojoval na MS bronzovou medaili atlet Jakub Vadlejch:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události