Fotbal

Špatná zpráva pro Slavii. Ewerton se na trávníku neobjeví minimálně měsíc

Špatná zpráva pro Slavii. Ewerton se na trávníku neobjeví minimálně měsíc
Ewerton ve slávistickém dresu Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Slávistický fotbalista Ewerton má za sebou vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici. To nepotvrdilo nejhorší možné scénáře, přesto bude po brutálním faulu Martina Cedidly chybět čtyři až šest týdnů.

O výsledku vyšetření informoval na svém twitterovém účtu Jaroslav Tvrdík. "Vyšetření v ÚVN naštěstí nepotvrdilo nejhorší možné scénáře, ale i tak bude Ewerton chybět nejméně 4 až 6 týdnů," napsal předseda představenstva pražského klubu.

Brazilský šikula tak bude Pražanům chybět ve zbytku kvalifikace Evropské konferenční ligy, kde je ve čtvrtek čeká odveta s řeckým Panathinaikosem. V případě postupu vyzvou lepšího z dvojice Trnava – Čenstochová.

Ewerton se zranil v nedělním utkání Slavie se Zlínem, když ho v 59. minutě hodně nevybíravým způsobem fauloval hostující Martin Cedidla. Ten brazilskému křídlu ostrým skluzem u postranní lajny poranil nohu a Ewerton musel střídat.

Související obsah

​K překvapení všech mu ale hlavní rozhodčí Dalibor Černý neudělil červenou kartu, ale pouze žlutou. Otázkou tak zůstává, jestli Cedidla dostane od disciplinární komise dodatečný trest. Zahájit disciplinární řízení by mohla komise už tento týden ve čtvrtek.

Slavia před letošní sezonou představila nové logo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události