Hokej

Druhá radost pro Boston! Do NHL se vrací útočník David Krejčí

Druhá radost pro Boston! Do NHL se vrací útočník David Krejčí
Zdroj: Profimedia

Tak to je velký den pro fanoušky Bostonu Bruins! Pár minut po podpisu smlouvy Patriceho Bergerona se dohodl také David Krejčí, který minulý ročník strávil v extraligové Olomouci. Tahoun české reprezentace na MS ve Finsku podepsal jednoletý kontrakt.

Nejdříve Bergeron, nyní Krejčí. Fanoušci Bostonu Bruins zažívají asi nejlepší den v letní přestávce. Po podepsání obou borců volali již po vypadnutí z play-off. Dlouholetý kapitán se dohodl jako první, Krejčího podpis byl oznámen o nějaké dvě hodiny později. Domluvil se na jeden rok za milion dolarů (24 milionů korun).

Český centr působil v Bostonu od roku 2006, pro změnu se rozhodl z rodinných důvodů v minulém roce. Poslední ročník strávil v extraligové Olomouci, kde za 51 utkání nasbíral 46 bodů (20+26). Zahrál si také na olympijských hrách a na světovém šampionátu, kde pro Česko vybojoval bronz.

Související obsah

V NHL rodák ze Šternberka odehrál celkem 962 utkání, ve kterých nasbíral neskutečných 730 kanadských bodů. Po podpisu by mohl dosáhnout na metu tisícovky zápasů v jednom dresu, stejného milníku se může dočkat také právě Patrice Bergeron.

Takto se Krejčí vyjadřoval po přestupu do Česka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události