Bouzková padla s vítězkou Wimbledonu. České derby zvládla Plíšková

Česká tenistka Marie Bouzková Zdroj: profimedia.cz

Marie Bozkouvá v Torontu nenavázala na první triumf na okruhu WTA, když ovládla turnaj v Praze, a padla v prvním kole s letošní šampionkou Wimbledonu Elenou Rybakinovou ve vyrovnané bitvě 1:2. Los proti sobě svedl hned v 1. kole Barboru Krejčíkovou a Karolínu Plíškovou. Ve dvou setech slavila vítězství druhá jmenovaná.

Dvojice se na okruhu potkala celkem třikrát, a vždy jako vítězka odešla Rybakinová. Před dnešním duelem se naposledy střetly v lednu v osmifinále turnaje v Adelaide. Tehdy Kazaška vyhrála 2:0. Tentokrát spolu na kurtu strávily tři hodiny a tři minuty.

Do zápasu lépe vykročila česká tenistka, která se do turnaje probojovala v kvalifikaci. Ve třetím gemu vzala 27. hráčce světa podání a vypracovala si náskok 3:1. Pak ale převzala otěže Rybakinová, získala čtyři hry v řadě, otočila na 5:4 a nakonec první set získala 7:5.

Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhé sadě. Bouzková už měla srovnání na dosah ruky, když v jedenáctém gemu vzala soupeřce podání. Ale vzápětí svůj servis ztratila a sada se nachýlila do tiebreaku. Ve zkrácené hře ale navázala na slibný začátek a po výhře 7:3 srovnala stav na 1:1.

Třetí sada ale Bouzkové vůbec nevyšla. Bouzková hned v úvodu přišla o servis a v dalším průběhu ztratila ještě dvě podání. Nakonec rozhodující sadu ztratila v poměru 1:6 a turnaj v Torontu pro ni skončil.

Na kurtu proběhl český souboj mezi Barborou Krejčíkovou a Karolínou Plíškovou. Krajanky se na okruhu do teď střetly už dvakrát. Oba zápasy ovládla Plíšková, která slavila i potřetí.

​Plíšková měla skvělý vstup do zápasu. Krejčíkovou okamžitě brejkla a dostala se do rychlého vedení 3:0. Rodačka z Ivančic poté získala svůj prvním gem a dokonce vzala 14. hráčce světa podání. Jenže okamžitě o něj opět přišla a celá situace se opakovala ještě jednou. Nakonec Plíšková brala první set po výhře 6:3.

Druhou sadu odstartovala rodačka z Loun ještě lépe než ten první. S dvěma brejky v zádech vedla 4:0 a vypadalo to na rychlý konec. Krejčíková se ale vzchopila a dostala se na rozdíl pouhého jednoho gemu. Plíšková ale šla podávat na vítězství a čistou hrou završila svůj postup do 2. kola. V něm vyzve buď Amandu Anisimovovou, nebo Carol Zhaovou.