Hokej

Zacha konečně podepsal v Bostonu. Finančně si oproti Devils polepší

Zacha konečně podepsal v Bostonu. Finančně si oproti Devils polepší
Zdroj: Profimedia

Boston během pondělí oznamuje jeden nový podpis za druhým. Vedení Bruins udrželo Patrice Bergerona a navíc oznámilo návrat Davida Krejčího. A nyní v Bostonu podepsal i Pavel Zacha. Ten v klubu stráví následující sezonu a bude brát 3 500 000 dolarů (84 milionů korun).

Zacha byl chráněným volným hráčem a hrozila arbitráž. Nicméně k té nedošlo a vedení Bostonu s ním konečně podepsalo smlouvu v délce jednoho roku. Brněnský rodák si navíc finančně polepší. U Devils bral loni 3 miliony dolarů, nyní ještě o pět set tisíc víc. V přepočtu to dělá celkově 84 milionů korun.

Pětadvacetiletý český útočník přišel k Bruins právě z Devils před měsícem a bude to tak jeho teprve druhý tým v NHL. Do New Jersey naopak putoval Erik Haula.

Související obsah

​Pro Zachu byla loňská sezona jeho nejlepší v dosavadní kariéře v NHL. Za 70 zápasů si připsal 36 bodů (15+21). Tento výkon bude chtít samozřejmě v Bruins překonat a pomoci mu mohou i další dva Češi. Může tak vzniknout kompletní česká lajna. Pastrňák se Zachou na křídlech a na centru David Krejčí.

Jenže po tomto přestupu řeší vedení Bruins také problémy. Tímto podpisem se totiž dostali nad platový strop a je jasné, že někdo bude muset z kola ven.

Do NHL se vrátil David Krejčí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události