Serena Williamsová se konečně dočkala. Ve dvouhře vyhrála po více než roce

Serena Williamsová Zdroj: Profimedia

Americká legendární tenistka Serena Williamsová konečně zvítězila. Na výhru ve dvouhře čekala více než rok, nyní se to ale povedlo. Uspěla v Torontu, kde ve dvou setech porazila Španělku Nuriu Párrizasovou Díazovou.

Pro čtyřicetiletou Williamsovou šlo teprve o její druhý zápas v tomto roce. Na kurty se ve dvouhře vrátila po roce, ale její letošní premiéra jí na Wimbledonu nevyšla. Tam na konci června prohrála ve třech setech s Francouzkou Tanovou. Nyní už se ale vítězství konečně dočkala.

Naposledy se ze singlové výhry Williamsová radovala 4. června 2021, když ve třetím kole French Open porazila krajanku Collinsovou. A teď to konečně opět přišlo. S Párrizasovou Díazovou to byla ale dlouhá dvouhodinová bitva.

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka začala duel velmi dobře a ihned svou soupeřku brejkla a vedla 2:0. Jenže 31letá Španělka také uspěla na returnu. Williamsová nakonec v prvním setu uspěla ještě jednou a první sadu získala poměrem 6:3.

​Druhý set byl ještě vyrovnanější. Do stavu 4:4 si obě hráčky držely podání. A právě osmá hra druhé sady byla jedním z klíčových momentů. Williamsová odvrátila čtyři brejkboly a po dlouhých 18 minutách si podání udržela. To evidentně Nuriu Párrizasovou Díazovou rozhodilo a v další hře o podání přišla. Vše Williamsová následně ukončila na svém podání a po výsledku 6:3 a 6:4 postoupila do 2. kola. V něm vyzve buď Belindu Bencicovou, nebo Terezu Martincovou.