Fotbal

Hrát na 0:0 nebudeme, chceme vyhrát, říká Hejda. S jakou zbraní chce uspět?

Hrát na 0:0 nebudeme, chceme vyhrát, říká Hejda. S jakou zbraní chce uspět?
Lukáš Hejda Zdroj: Profimedia

Viktoria Plzeň má před úterní odvetou třetího předkola Ligy mistrů výbornou výchozí pozici. Na domácím stadionu jí stačí proti Šeriffu Tiraspol neprohrát a postoupí do dalšího kola. Trenér Michal Bílek ale moc dobře ví, že spoléhat na remízu může být ošemetné. Na tiskové konferenci společně s kapitánem Lukášem Hejdou naznačil plány do večerního utkání.

I přes poměrně poklidnou výhru 2:1 na hřišti soupeře nechce Bílek v odvetě nic podcenit a plně si uvědomuje kvality soupeře. "Technicky jsou velmi dobře vybaveni. Vepředu mají hráče, pro které není problém jít jeden na jednoho. Nesmíme jim dát prostor," upozorňuje plzeňský kouč. "Pokud ale splníme to, co si řekneme, tak jsme schopni eliminovat jejich největší sílu. Hrajeme doma, chceme postoupit a zápas vyhrát," prohlašuje sebevědomě. 

V podobném duchu se vyjadřuje i kapitán Viktorie Lukáš Hejda. "Tiraspol je nepříjemný soupeř, který střílí ze všech pozic. V situacích jeden na jednoho jsou výborní, člověk musí být pořád na špičkách. Jejich individuální kvalita je na vysoké úrovni, ale vesměs jsme první zápas zvládli a odvezli si super výsledek," říká 32letý obránce. 

Související obsah

Před úterní odvetou má Bílek jasný plán. "Musíme k nim rychle přistupovat, nenechat je hrát a držet je co nejdál od naší brány. Jestli chceme pomýšlet na dobrý výsledek a postup, což je náš cíl, tak musíme zopakovat výkon z minulého týdne," nepochybuje Bílek, který také prozradil, čím by chtěl soupeři zatápět. "Standardky by měly být naší zbraní, soustředíme se na ně. Poměrně dobře je zahráváme a je to něco, s čím bychom mohli uspět i zítra." S těmito slovy souhlasí také Hejda. "Útočné standardky jsou naše silná stránka a snažíme se toho využít. Jakou při ní má kdo roli, to se domlouváme až přímo na hřišti," prozrazuje. 

Velkou výhodou by pro Viktorii mělo být i domácí prostředí, kde v loňské ligové sezoně neprohrála ani jednou. V 18 zápasech si připsala 16 výher a dvě remízy. "Sázíme na domácí prostředí, kde se nám hraje výborně. Přijde plný stadion, to nás určitě požene. Nebudeme hrát na 0:0, abychom to ubránili, doma chceme vyhrát. Půjdeme do toho naplno!" říká Hejda rozhodně. 

Takto hráči Viktorie oslavili mistrovský titul v loňské sezoně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události