Fotbal

Děsivé řádění chorvatských fanoušků v Portugalsku. Lidé museli utíkat z kaváren

Děsivé řádění chorvatských fanoušků v Portugalsku. Lidé museli utíkat z kaváren
Fanoušci Hajduku Split Zdroj: profimedia.cz

Hororové obrázky nabídlo řádění chorvatských fanoušků v ulicích portugalského města Guimaraes. V místě, kde ve středu odehrají odvetný zápas Evropské konferenční ligy místní Vitória a Hajduk Split, došlo k velkým nepokojům, ve kterých šlo o život.

Podle portugalského deníku O Jogo došlo v noci z úterý na středu k řádění extremistických fanoušků Hajduku Split. Jak je vidět na zveřejněných obrázcích a videích, tak příznivci chorvatského klubu házeli světlice a židle do kaváren, zatímco turisté obyvatelé města Guimaraes museli utíkat do bezpečí. 

"Chorvati, téměř všichni oblečení v černém a s maskovanými tvářemi, způsobili v centru města chaos, což způsobilo, že místní obyvatelé a turisté utíkali z kaváren," píše k děsivým situacím ve městě O Jogo. 

Portugalský deník také hovoří o tom, že se nepokojů v centru města zúčastnilo asi 150 fanoušků Hajduku Split. Kromě toho se také spekuluje, že u řádění v Guimaraesi byla přítomna i skupina "No Name Boys", která sdružuje příznivce konkurenčního portugalského klubu Benfiky Lisabon.

Související obsah

​Vitória Guimaraes a Hajduk Split sehrají ve středu odvetný zápas 3. předkola Evropské konferenční ligy. Před týdnem chorvatští vicemistři vyhráli doma před 32 tisíci diváky 3:1, tehdy k žádným výtržnostem nedošlo.

Takhle zase fanoušci AS Řím vítali novou posilu Paula Dybalu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události