Další sporty

To se jen tak nevidí. Hráči vypadl během zápasu MLB z kapsy mobil

To se jen tak nevidí. Hráči vypadl během zápasu MLB z kapsy mobil
Rodolfo Castro Zdroj: Profimedia

Vskutku k nezvyklé situaci došlo v baseballovém zápase mezi Arizonou Diamondbacks a Pittsburghem Pirates. Vnitřnímu polaři hostí Rodolfo Castrovi vypadl při skluzování na metu z kapsy mobilní telefon, čehož si okamžitě všiml poblíž stojící rozhodčí i vlastní trenér. Sám hráč toho po zápase pochopitelně litoval, došlo k tomu prý naprostým omylem.

"Nemyslím si, že existuje nějaký profesionální hráč, který by kdy měl nutkání vzít si s sebou na hřiště mobilní telefon," řekl Castro po zápase pittsburským novinářům. "Je hrozné, že se to stalo právě mě. Samozřejmě, že to nebylo úmyslné," ujistil všechny přítomné. 

K celé události došlo během čtvrté směny, když Castro dobíhal na třetí metu po odpalu spoluhráče Oneila Cruze. Aby byl vnitřní polař u mety co nejdříve, vrhl se na místo určení skluzem hlavou napřed. Během toho mu ale z kapsy vypadl mobilní telefon. Rozhodčí na třetí metě Adam Hamari si toho okamžitě všiml a na elektronické zařízení ukázal. Castro zvedl mobil ze země a podal trenérovi Mikeu Rebelovi, který byl očividně velmi překvapen tím, co právě viděl, a tvářil se nezúčastněně.  

​Nad celou událostí se po zápase velmi podivoval i trenér Pirates Derek Shelton. "Koukáte se na zápas a pozorujete věci, které jste nikdy před tím neviděli," nechápal zkušený kouč. "On je prostě dítě, které udělalo chybu. To je jedna z věcí, nad které se musíte povznést a říct mu: ´Tohle dělat nemůžeš'," glosoval s lehkým sarkasmem Shelton.

Související obsah

​Ještě není jasné, jestli vedení soutěže udělí Castrovi nějaký trest. 23letý hráč toho každopádně lituje. "Kdybych chtěl být středem pozornosti, tak způsobem, abych týmu pomohl, ale rozhodně ne v této podobě. Je to určitě chyba, ze které se chci poučit, ale určitě jsem to neudělal úmyslně," kál se. Jeho tým nakonec prohrál s Arizonou 4:6.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události