Hokej

Prokletí kanonýra. Pacioretty se bude léčit ve Finsku, zamešká až 9 měsíců

Prokletí kanonýra. Pacioretty se bude léčit ve Finsku, zamešká až 9 měsíců
Kanadský hokejový útočník Max Pacioretty | Zdroj: Profimedia.cz

Max Pacioretty patří mezi nejlepší a nejtalentovanější střelce v celé NHL, ale zranění ho v posledních letech opravdu limitují. Kanadská hvězda se nedávno vrátila na led, ale po pěti zápasech si opět přivodila zranění a sezona pro ni skončila. Hráč Caroliny se bude léčit ve Finsku, kam míří za odborníkem.

Carolina získala čtyřiatřicetiletého Paciorettyho zadarmo z Vegas, ale platí mu ročně 7 milionů dolarů (153 milionů korun). Pro tým z Raleigh jde o velké jméno, které by jim mohlo pomoci získat slavný Stanley Cup. 

Samozřejmě Hurricanes věděli o historii zranění zkušeného křídelníka, ale přesto to zkusili. Americký útočník naskočil na začátku ledna a povedlo se mu hned zapadnout do sestavy. V pěti zápasech dal tři branky.

Pak se to ale opět pokazilo... 

Související obsah

V zápase proti Minnesotě udělal za brankou pohyb, při kterém si přetrhl pravou achillovku. Jedná se o stejné zranění, které ho vyřadilo ze hry v létě. Pacioretty tak už letos Carolině nepomůže. A generální manažer Don Waddell již žhaví telefon a přemýšlí, koho přivede před uzávěrkou přestupů. 

Podle novináře Chrise Johnstona se rekonvalescence protáhne až na dlouhých devět měsíců. Pacioretty má odcestovat do finského Turku, kde by se měl potkat s předním odborníkem.

Související obsah

Velké problémy měl už vloni, kdy se zranil a odehrál jen 39 utkání. Tehdy ho trápilo hned několik menších zranění, na nejdelší dobu ho vyřadilo poraněné zápěstí. 

Max Pacioretty je velmi dobrým střelcem, ale občas se mu povede trefit se hodně šťastně. Takto ještě v dresu Golden Knights zaskočil brankáře Quicka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události