Fotbal

Sparta i přes krach v pohárech mohutně posiluje. Přichází exslávista Jankto

Sparta i přes krach v pohárech mohutně posiluje. Přichází exslávista Jankto
Jakub Jankto Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Dlouho očekávaný transfer se stává skutečností. Reprezentační záložník Jakub Jankto se stal novou posilou Sparty. Do letenského klubu přichází na roční hostování s opcí ze španělského Getafe. 26letý hráč v minulosti oblékal dres konkurenční Slavie a italských týmů Udinese, Ascoli a Sampdorie.

O příchodu Jakuba Jankta do Sparty se mluvilo už několik týdnů. Po vypadnutí Letenských z evropských pohárů ale začaly přicházet pochybnosti, jestli se reprezentačnímu křídelníkovi vyplatí hrát pouze českou ligu a domácí pohár, navíc by tím značně poškádlil oba fanouškovské tábory pražských "S", protože v minulosti rezolutně tvrdil, že v žádném případě by do Sparty hrát nešel. 

To se ale stalo skutečností. Reprezentační záložník, jenž v národním týmu odehrál 45 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly, přichází do Sparty na roční hostování s opcí. "Přivádíme hráče se zkušenostmi z těžkých zápasů, které odehrál jak v reprezentaci, tak i v zahraničních soutěžích. Je ve velmi dobrém fotbalovém věku, trenér s ním může počítat na všechny pozice v ofenzivě," řekl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. 

Související obsah

​​Jakub Jankto je odchovancem pražské Slavie, jejíž dres oblékal od šesti let. S roční přestávkou ve Viktorii Žižkov působil v týmu z Edenu až do roku 2014, kdy přestoupil do italského Udinese. Tam si postupem času vybudoval dobrou pozici a nastoupil do 69 zápasů, ve kterých vstřelil jedenáct gólů a na dalších deset přihrál. V roce 2018 pak přestoupil do Samdorie, kde odehrál 97 zápasů a přímo se podílel na osmnácti gólech svého týmu. 

Po přestupu do Getafe se mu už ale tolik nedařilo. V minulé sezoně i kvůli zranění odehrál pouze 672 minut, během kterých si připsal dvě asistence. Svoji kariéru se tak pokusí restartovat ve Spartě, kde bude mít na krajích zálohy konkurenci především v podobě Jakuba Peška a Lukáše Haraslína.

Janktův nový spoluhráč Jan Kuchta dostal za šlápnutí na olomouckého brankáře pětizápasový trest. Celou situaci jsme rozebrali na TN Live:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události