Fotbal

Čekám ve Spartě na svou šanci, řekl Nita. Fanouškům poděkoval za podporu

Čekám ve Spartě na svou šanci, řekl Nita. Fanouškům poděkoval za podporu
Florin Nita Zdroj: Profimedia

Když sparťanský brankář Dominik Holec špatným vyběhnutím málem zavinil gól proti Českým Budějovicím, začalo se z kotle fanoušků letenského klubu ozývat hromové vyvolávání jména Florina Nity. Dali tím jasně najevo, koho by si přáli v brance svého oblíbeného klubu. Rumunský brankář, který v dresu Sparty nastoupil do soutěžního zápasu naposledy loni v listopadu, nyní promluvil pro rumunská média o své aktuální situaci.

Působení Florina Nity v pražské Spartě je jako na houpačce. Od roku 2018, kdy na Letnou přestoupil, se jeho pozice v klubu neustále mění. Jednu dobu je neotřesitelnou jedničkou, která je po právu považována za jednoho z nejlepších brankářů ligy, poté musí jistit záda svému parťákovi a mezi tyče se nedostane. Od konce loňského roku platí druhá možnost a nic nenaznačuje, že by se na tom mělo cokoliv změnit. Trenér Brian Priske dává přednost trojici Dominik Holec, Milan Heča a Vojtěch Vorel. Jak tuto situaci vnímá sám rumunský reprezentant?

"Jedinou informaci, kterou od klubu mám, že se musím připravovat tak, jako bych normálně hrál. Stále jsem hráč Sparty, nikam jsem neodešel. Čekám na svoji šanci, až trenéři budou chtít využít mé služby," přiznal 35letý brankář, který v dresu Sparty nastoupil do 110 zápasů, ve kterých vychytal 41 čistých kont. 

Související obsah

​I přesto, že se Nita v soutěžním zápase neobjevil v brance Sparty už skoro devět měsíců, fanoušci jej stále zbožňují a chtěli by jej zpátky v sestavě letenského klubu. To dali jasně najevo skandováním jména rumunského brankáře během utkání s Českými Budějovicemi. "Touto cestou bych chtěl fanouškům moc poděkovat. Jsou úžasní. Cítím od nich uznání a podporu," vzkázal svým příznivcům skrz rumunský server gsp.ro

V posledních týdnech se také mluvilo o návratu Nity do rumunské ligy, když zájem měly projevit týmy FSC a CFR Kluž. "O FCSB se nemá smysl bavit, protože ani nezahájili vyjednávání. Informace ohledně Kluže je pravdivá. Jednali jsme, poděkoval jsem jim za to, že mi nabídli smlouvu, ale nemyslím si, že je čas, abych se vrátil do země. Cítím se v dobré formě a chci pokračovat ve Spartě," řekl Nita. 

Mimo hru je nyní také sparťan Jan Kuchta, který pyká za šlápnutí na hlavu libereckého brankáře Vliegena:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události