Plíšková v Torontu smetla Anisimovovou. V osmifinále ji čeká nasazená trojka

Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková ukázala ve druhém kole turnaje v Torontu slušnou formu a vyprovodila z kurtu domácí hráčku Amandu Anisimovovou. Po vítězství ve dvou setech třicetiletá hráčka postoupila do osmifinále, kde si zahraje proti nasazené trojce Marii Sakkariové.

Byla to zcela jednoznačná záležitost. Třicetiletá Plíšková na kurtu dominovala od začátku až do konce a své protivnici takřka nic nedovolila. Češka na úvod vyhrála svůj servis a Američanka ji následovala. Za stavu 1:1 však 14. hráčka světa zkoncentrovala síly, a i když čelila brejkbolu, udržela si podání i ve třetí hře zápasu.

Pak už Anisimovové nic nedovolila a opanovala první sadu poměrem 6:1. Setbol Plíšková proměnila přímým bodem ze servisu na téčko a po dvaceti minutách se mohla chystat na druhý set. V něm si Češka rychle vypracovala náskok čtyř gemů a pro její soupeřku, 22. tenistku světa, to začalo zavánět průšvihem i kanárem.

​Toho ale posléze odvrátila, když získala pátý gem a snížila na 1:4. Po další forhendové chybě své protivnice Plíšková získala další hru a při podání soupeřky dokonala vítězství. Anisimovovou porazila 6:1 a 6:1 a může se těšit na další kolo, v němž v boji o čtvrtfinále vyzve Řekyni Marii Sakkariovou.