Fotbal

Sparta má smůlu. Odvolání proti trestu Jana Kuchty bylo zamítnuto

Sparta má smůlu. Odvolání proti trestu Jana Kuchty bylo zamítnuto
Útočník Jan Kuchta v dresu Sparty Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Na počtu ligových zápasů, o které reprezentační útočník Jan Kuchta přijde kvůli faulu na libereckého brankáře Oliviera Vliegena, se nic měnit nebude. Sparta se sice proti tomu odvolala, ale Odvolací komise FAČR její žádost zamítla, protože míra závažnosti zákroku plně odpovídá vynesenému trestu.

Od Jana Kuchty si Sparta slibovala velké věci. V předminulé sezoně se stal společně s Adamem Hložkem nejlepším ligovým střelcem a v posledních reprezentačních zápasech se prezentoval výbornou formou. Zatím ale sparťanští fanoušci nemají příliš důvodů k radosti. Poslední kapkou byl nešetrný zákrok vůči libereckému brankáři Vliegenovi, kterému šlápl na hlavu. Disciplinární komise mu za to následně udělila trest na pět zápasů. Sparta se sice proti tomuto rozhodnutí odvolala, ale neúspěšně. 

"Odvolací komise se zcela ztotožnila s důvody, které prvoinstanční orgán k tomuto rozhodnutí vedly. Dle názoru Odvolací komise byl zákrok hráče Kuchty veden úmyslně a míra závažnosti zákroku plně odpovídá vynesenému trestu," zní oficiální odůvodnění Odvolací komise, které bylo zveřejněno na webu FAČR.

Související obsah

Jeden zápas si reprezentační útočník už odseděl. I bez jeho služeb Sparta vyhrála v Českých Budějovicích 2:0. Dále bude Kuchta chybět v utkáních proti Olomouci, Mladé Boleslavi, Bohemians a Jablonci. Sparta bude mít ale ještě možnost v následujících týdnech zažádat o prominutí zbytku trestu.

Kuchtovu kauzu jsme rozebírali na TN Live:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události