Hokej

Šance pro českého gólmana? Lehner bude Vegas chybět zřejmě celou sezonu

Šance pro českého gólmana? Lehner bude Vegas chybět zřejmě celou sezonu
Robin Lehner v dresu Vegas Golden Knights Zdroj: Profimedia

Brankář Robin Lehner má velké zdravotní problémy. Jeho zranění kyčle si vyžádá operaci a očekává se, že bude vyřazen ze hry po celou příští sezonu. Šance se tak otevírá pro českého gólmana Jiřího Pateru.

Vedení Vegas ve čtvrtek uvedlo, že jejich brankář Robin Lehner bude týmu chybět zřejmě celou příští sezonu. Důvodem je jeho zranění kyčle, které si vyžádá operační zákrok. Bude to druhá operace v poměrně krátké době.

Jednatřicetiletý gólman musel na zákrok v dubnu kvůli jeho zraněnému ramenu, které si přivodil 9. února v zápase s Calgary, které jeho tým prohrál 0:6. Operace ho tehdy vyřadila do zbytku sezony. Už předtím, v květnu roku 2021, prodělal také operaci ramene. 

Související obsah

​V loňské sezoně odchytal Lehner 44 zápasů, ve kterých měl úspěšnost 90,7 % a průměr inkasovaných branek na zápas měl 2,83. Jeho Vegas skončilo čtvrté v Pacifické divizi a v minulé sezoně se poprvé za pět let nedostalo do play-off.

Vyřazením Lehnera se tak otevírá šance pro českého brankáře Jiřího Pateru, který už se loni dostal na lavičku Golden Knights. Převážně ale chytal za farmářský tým v AHL za Henderson Silver Knights a v ECHL za Fort Wayne Komets. Konkurentem by měl Paterovi být Laurent Brossoit, jenž loni odchytal 24 zápasů. Dalším by měl být Michael Hutchinson.

V loňské sezoně se Vegas poprvé po pěti letech nedostalo do play-off. O osudu rozhodl tento nájezd:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události