Slovácko s Fenerbahce uhrálo remízu a vypadlo. Čeká ho 4. předkolo EKL

Vladislav Ljovin v souboji s Brumou Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slovácka na zázrak s Fenerbahce nedosáhli. Po úvodní porážce 0:3 z Turecka uhráli se slavným klubem v Uherském Hradišti pouze remízu 1:1 a v Evropské lize končí. Šanci na nápravu bude mít český celek ve 4. předkole Evropské konferenční ligy, ve kterém se střetne s AIK Stockholm.

První poločase souboje mezi Slováckem a Fenerbahce příliš šancí a fotbalové parády nenabídl. Za zmínku stojí 29. minuta, ve které si míč na pravačku natáhl Dursun a dělovku zpoza vápna musel vyrazit Nguyen.

Po změně stran už se skóre pohnulo. Dursun převzal míč zády k bráně, otočil se a ranou z velké dálky překonal domácího gólmana. Slovácko se ale nevzdávalo a o dvě minuty později se poprvé ve dvojzápase konečně prosadilo.

Centr Doskiho prodloužil hlavou Holzer. V předbrankovém prostoru se dostal k míči Trávník, ale hostujícího brankáře nepřekonal. Míč se ale odrazil k Ondřeji Šašinkovi, jenž z dorážky srovnal skóre.

​V 69. minutě mohlo jít Slovácko do vedení. Doski opět centroval z levé strany a balón se odrazil na hranici pokutového území ke Kohútovi. Ten vyslal z voleje obrovskou ránu, ale Bayindir měl štěstí, jelikož ho pumelice trefila. Pětadvacet minut za Fenerbahce odehrál také český obránce Filip Novák, ale do statistik zápasu se nezapsal.

Fenerbahce se se Slováckem nakonec rozešlo smírně 1:1 a díky vítězství 3:0 v prvním zápase slaví postup do 4. předkola Evropské ligy. Na český tým čeká 4. předkolo Evropské konferenční ligy, ve kterém se střetne s AIK Stockholm.