Slavia přežila řecké peklo. S Panathinaikosem urvala remízu a jde dál

Ivan Schranz v souboji s Juanem Carlosem Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Slavie se nakonec radují z postupu do 4. předkola Evropské konferenční ligy. Do odvety s Panathinaikosem šli s vedením 2:0, které si Pražané nahráli v domácím zápase. Jenže v Aténách to bylo úplně o něčem jiném. Řekové český tým zmáčkli a ve druhém poločase se dostali do vedení. Pak už to ale Slavia zavřela a jistotu postupu trefil v nastaveném čase Václav Jurečka. Po remíze 1:1 tak jdou sešívání dál. V boji o postup vyzvou polský celek Raków Čenstochová.

Slavia utkání na hřišti Panathinaikosu nezačala vůbec dobře a už ve druhé minutě mohla inkasovat. Z levé strany centroval Pérez a Šporar poslal míč skluzem do tyče. Řecký tým byl i nadále lepší a ve 20. minutě si připsal další možnost. Cantalapiedra se dostal k dorážce vlastní střely a Mandous musel předvést první výtečný zákrok.

Po půl hodině o sobě dala poprvé vědět Slavia. Douděra se dostal k balonu na hranici šestnáctky, natáhl ho až do vápna, ale nakonec přestřelil. O dvě minuty později měl příležitost opět aténský celek, jenže Šporar Mandouse tváří v tvář nepřekonal.

Po změně stran se Panathinaikos v bouřlivé atmosféře dočkal branky. Domácí tým sehrál skvělou akci po levé straně, následně centroval Pérez a Andraž Šporar z voleje poslal balon za bezmocného Mandouse.

​V závěru se očekával tlak Panathinaikosu, který ale nepřišel. Naopak Pražané přidali a svého soupeře k ničemu nepustili. Ve čtvrté minutě nastavení navíc vyrobil fatální chybu Kampetsis. Ten nepřesně přihrál před vlastní branku, čehož využil Václav Jurečka. Ten si obhodil brankáře a z těžkého úhlu trefil odkrytou branku.

Slavia tak s Panathinaikosem remizovala 1:1 a po domácím vítězství 2:0 slaví postup do 4. předkola Evropské konferenční ligy. V něm vyzve polský celek Raków Čenstochová.

Panathinaikos – Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branka: 57. Šporar – 90+4. Jurečka.
Výsledek prvního zápasu: 0:2. Postupuje Slavia Praha.

Sestava Slavie: Mandous – Douděra (82. Masopust), Ousou, Kačaraba, Dorley – Schranz (90+7. Tecl), Traoré (61. Ševčík), Tiéhi (82. Jurečka), Holeš, Olayinka – Lingr (61. Usor).