Plíšková chytá před US Open formu, vyřadila světovou čtyřku

Karolína Plíšková na Canada Masters Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková se před posledním grandslamem sezony rozjela do velké herní pohody. Čtrnáctá hráčka světa na prestižním turnaji v Torontu po Krejčíkové a Anisimovové vyřadila i světovou čtyřku Mariu Sakkariovou a zahraje si čtvrtfinále

Plíšková vyhrála tři zápasy v řadě naposledy v květnu na turnaji v Štarsburku a od té doby vyhrávala jen polovinu svých zápasů. Na Canada Masters tedy rozhodně neodjížděla v roli jedné z favoritek.

Jenže aktuální česká jednička zatím v Torontu válí. Po vyřazení Barbory Krejčíkové a Amandy Anisimovové se utkala se světovou čtyřkou Marií Sakkariovou a utkání začala ve velkém stylu. Prvních pět gemů totiž získala ona a Řekyně se jen na poslední chvíli ubránila nepopulárnímu kanáru. Plíšková v zápětí dopodávala set na vítězství 6:1.

Druhá sada nabídla větší drama. Rodačka z Loun soupeřce v první hře vzala servis a dostala se i do vedení 5:3, jenže při podávání na vítězství ztratila servis a šlo se do tiebreaku, který vyhrála čtvrtá hráčka žebříčku 11:9, když odvrátila tři mečboly. V třetím setu ovšem Plíšková opět dominovala. Při vedení 5:1 sice ztratila podání a promarnila další mečbol, ale za stavu 5:3 už dopodávala utkání do vítězného konce.

​Ve čtvrtfinále na čtrnáctou hráčku žebříčku čeká Číňanka Čengová, jež zdolala Kanaďanku Biancu Andeescuovou taktéž 2:1 na sety. V dalším utkání bude Plíšková favoritka, Čengové totiž patří až 51. pozice světového žebříčku. Dva a půl týdne před posledním grandslamem sezony tak Plíšková chytla dobrou formu a na US Open určitě bude chtít získat svůj první grandslamový titul v kariéře. Jejím maximem jsou zatím finále z Ameriky 2016 a z Wimbledonu 2021.

Karolína Plíšková – Maria Sakkariová 6:1, 7:6(9), 6:3
Čas utkání: 2:28

Na posledním grandslamu ve Wimbledonu triumfoval Novak Djokovič, který výhru slavil na plném náměstí v Bělehradě: