MMA

Sledujte Bellator 284: Člen slavné bjj rodiny vyzve na zemi neporaženého

Americká MMA organizace Bellator je o letních prázdninách zpět s galavečerem Bellator 284. Na fanoušky bojových sportů čeká v noci z pátku na sobotu hned 13 zápasů, které zakončí bitva dvou specialistů brazilského jiu-jitsu mezi Neimanem Graciem a Goiti Yamauchim. Představí se také oblíbený Austin Vanderford a bývalý šampion těžké váhy Valentin Moldavskij.

Jak sledovat?

Přímý přenos z Jižní Dakoty můžete sledovat v noci z pátku na sobotu na Nova Sport 2 a Voyo. Přenos začíná v 0:05.

Hlavní zápas

V hlavním zápase večera se v kleci představí specialista brazilského jiu-jitsu, držitel černého pásku a pokračovatel odkazu slavné rodiny Gracieových, která zpopularizovala bjj na poli bojových sportů jako nikdo jiný, Neiman Gracie. Nikdy neprohrál před limitem a devětkrát z jedenácti vítězství donutil soupeře odklepat. Nyní se mu ale postaví další přeborník boje na zemi – muž s největším počtem vítězství na submisi v historii Bellatoru (9) Goiti Yamauchi.

Pozn. red. - Neimanův strýc Royce Gracie opanoval v začátcích MMA první dva turnaje UFC.

Brazilec s japonskými kořeny začal trénovat brazilské jiu-jitsu ve čtyřech letech, je rovněž nositelem černého pásu a právě výkony rodiny Gracieových ho na cestě výrazně inspirovaly. Své dovednosti otestoval už v úctyhodných 32 zápasech MMA. Na kontě má 27 vítězství z toho 21 soupeřů ukončil na zemi, 18 už v prvním kole. Navíc nikdy sám na zemi neprohrál. Dočkáme se chirurgického souboje, anebo střetnutí dvou zemařů nabídne strhující přestřelku v postoji, jak tomu v MMA bývá nepsaným pravidlem?

"Hodně to pro mě znamená, zápasit s Graciem. Postavit se někomu, kdo je z rodiny, která to všechno začala. Když jsem ten zápas přijal, vzpomněl jsem si na začátky své kariéry, kdy jsem sledoval Royce Gracieho, Ricksona Gracieho. Musí to být osud – můj první hlavní zápas večera, první boj na pět kol a to proti Gracieovi," řekl s respektem před zápasem Yamauchi.

Bellator 284 Zdroj: Nova Sport

Další taháky

Před hlavním zápasem se poprvé od prohry s Ryanem Baderem vrátí bývalý prozatímní šampion těžké váhy Valentin Moldavskij. Na cestě zpět k titulové šanci se mu postaví mezi amatéry i profesionály neporažený Steve Mowry. Kdo získá právo vyzvat šampiona?

Po první prohře v kariéře se do klece vrací také na sociálních sítích slavný zápasník a manžel krásné Paige VanZantové Austin Vanderford. Dvojka střední váhy v posledním zápase poprvé v kariéře padla v bitvě o titul s tehdejším šampionem Mousasim. Nyní se mu postaví Kanaďan Aaron Jeffery, který devět z dvanácti vítězství získal před limitem.

Vanderford naposledy prohrál po nešťastném pokusu o takedown:

A za zmínku určitě stojí hned první zápas večera. Bellator tentokrát dal na úvod šanci začínajícím zápasníkům. Brett Bye a Yah Li odstartují celý galavečer duelem na třikrát tři minuty pod pravidly amatérského MMA.

Jak to vidí sázkovky?

Bookmakeři v hlavním zápase favorizují Gracieho, a to s kurzem kolem 1,5. Na soupeře se kurz pohybuje kolem 2,5. Šance, že souboj zemařů skončí submisí sázkovky odhadují na 2,30:1. Jako favorit vstoupí do klece i Valentin Moldavskij s kurzem pohybujícím se lehce pod 1,5.

Související obsah

Zápasová karta

velterová váha: #5-Neiman Gracie (11-3) vs. Goiti Yamauchi (27-5)

těžká váha: #1-Valentin Moldavsky (11-2) vs. #5-Steve Mowry (10-0)

domluvená váha do 58,5 kg  #4-Ilima-Lei MacFarlaneová (11-2) vs. Bruna Ellenová (6-3)

těžká váha: #9-Said Sowma (8-3) vs. #10-Gokhan Saricam (7-1)

střední váha: #2-Austin Vanderford (11-1) vs. Aaron Jeffery (12-3)

bantamová váha: #9-Josh Hill (21-4) vs. Marcos Breno (14-2)

domluvená váha do 58 kg : #6-DeAnna Bennettová (12-7-1) vs. #8-Justine Kishová (8-5)

polotěžká váha: Sullivan Cauley (3-0) vs. Tyson Jeffries (14-11)

střední váha: Patrick Downey III (0-0) vs. Keyes Nelson (0-3)

těžká váha: Bailey Schoenfelder (2-0) vs. Mark Currier (1-1)

bantamová váha: Mitchell McKee (2-0) vs. Tony Ortega (5-4)

amatérský zápas do 79 kg: Brett Bye (1-0) vs. M, A, Yah Li (4-0)

Pozn. zápas mezi Isaiahem Hokitem (1-1) a Nickem Perezem (0-0) byl zrušen poté, co druhý jmenovaný nesplnil limit lehké váhy o téměř kilogram a půl. Justin Kishová nesplnila limit muší váhy a stejně tak havajská princezna bojovnice Ilima-Lei Macfarlaneová. Oba zápasy se ale uskuteční v domluvených váhách a "hříšnice" odevzdají část své výplaty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události