MMA

Odveta je na spadnutí! Procházka se domluvil na zápase s Teixeirou

Odveta je na spadnutí! Procházka se domluvil na zápase s Teixeirou
Jiří Procházka v zápase s Gloverem Teixeirou Zdroj: Profimedia.cz

A je to tady! Zápasník Jiří Procházka se dohodl s Gloverem Teixeirou na odvetném titulovém souboji. Podle slov českého bijce by měl duel proběhnout na galavečeru UFC 282, který se koná 10. prosince 2022 v Las Vegas. Nejprestižnější MMA organizace světa ale musí zápas ještě oficiálně potvrdit.

Procházka ještě ve středu vyzval svého brazilského soupeře, kterého v červnu připravil o pás v polotěžké váze, zdali si chce střihnout odvetu. "Jane Blachowiczi, nikdy jsem ti neslíbil náš boj. Řekl jsem, že jsi pro mě výzva, kterou chci překonat. Druhá věc je, že stále čekám na odpověď Glovera Teixeiry. Glovere, pokud nemáš zájem, dej mi vědět. Chci bojovat do konce tohoto roku. Je jedno s kým," napsal český bijec na twitter a zároveň odpověděl na opakované výzvy od bývalého krále polotěžké váhy Jana Blachowicze, jenž chtěl opět bojovat o titul. 

Nyní to ale vypadá na odvetu s Gloverem Teixeirou. "Byl jsem pro ještě před tebou, pošli mi lokaci," odpověděl 42letý zápasník. 

Související obsah

​Šampion Procházka vzápětí odpověděl: "UFC 282. 10.12. Las Vegas," zmínil plánovaný galavečer nejprestižnější MMA organizace. Nyní je však ještě potřeba, aby UFC tento duel ještě oficiálně potvrdila. 

Fanoušci si každopádně mají na co těšit. První zápas mezi Procházkou a Teixeirou nabídl krvavou bitvu, která měla po světě pořádný ohlas a hovoří se o ní, jako o bitvě roku. Ještě půl minuty před koncem to vypadalo, že si výhru na body odnese Brazilec a obhájí titul. Jenže pak český bijec nasadil krásný chvat a jako první zápasník dokázal Glovera Teixeiru uškrtit. Nyní tak pás v polotěžké váze drží český šampion.

​Podívejte se na rozhovor s Jiřím Procházkou ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události