Dortmund vyhrál i podruhé v sezoně. Tentokrát otočil zápas s Freiburgem

Fotbalisté Dortmundu mají v úvodu Bundesligy zatím výbornou formu. Po úvodním vítězství nad Leverkusenem si ve druhém kole poradil s Freiburgem, kde to ale neměli lehké. Dlouho hostující celek prohrával 0:1, ale nakonec urval vítězství 3:1.

V zápase mezi Freiburgem a Dortmundem se možná trochu překvapivě dostali do vedení domácí. A to ve 35. minutě. Günterův centr prodloužil hlavou Ginter a na zadní tyči byl připravený Michael Gregoritsch, jenž hlavou otevřel skóre. Do dobré střelecké pozice se následně dostal Grifo, ale trefil pouze střelce první branky.

Srovnat mohl po změně stran Dahoud, ale zamířil těsně mimo. Vyrovnání tak přišlo v 77. minutě a gólman Flekken si tento okamžik bude hodně vyčítat. Ten totiž trestuhodně neudržel střelu Jamieho Bynoe-Gittense a bylo to 1:1.

​Dortmund otočil skóre v 84. minutě. Brandt ve vápně posunul míč na Youssoufu Moukoka, jenž zblízka překonal Flekkena. O čtyři minuty později hosté dali dokonce třetí branku. Marius Wolf se vydal s míčem do vápna, udělal rychlou zasekávačku a křižnou střelou dal na konečných 3:1.