Leverkusen i s oba Čechy v základu prohrál, Schalke vybojovalo v závěru bod

Leverkusenu se na startu sezony vůbec nedaří. Po smolné prohře v Dortmundu padl Bayer také na domácím hřišti. Proti Augsburgu nastoupili v základní sestavě oba čeští fotbalisté, ale ani jeden z nich se netrefil. Timo Werner se po návratu z Chelsea prosadil hned v prvním duelu, ale ani tam to nebylo na tři body. Remízou 2:2 skončil také zápas mezi Schalke a Monchengladbachem. Alex Král byl u obou inkasovaných gólů svého týmu.

Patrik Schick a Adam Hložek nastoupili k prvnímu společnému zápasu za Leverkusen v základní sestavě, Bayer hostil Augsburg. Hosté se dostali do vedení v 15. minutě, kdy po krásné kombinaci poslal bavorský celek do vedení Jensen. Vyrovnat se domácím povedlo před poločasem, Hložkova střela byla zablokována, dorážka Charlese Aránguize se ale do sítě již dostala.

Lékárníci svého soupeře tlačili, ale gól prostě dát nemohli. Za Augsburg v brance totiž čaroval brankář Gikiewicz, který vychytal kolem hodiny hry Diabyho a Azmúna. Poté ze hry odešel Hložek a Leverkusen osm minut před koncem inkasoval z nohy Hahna. Schick pak mohl srovnat, ale zblízka neprostřelil brankáře a Leverkusen opět prohrál.

Werder Brémy vybojoval v brance s Jiřím Pavlenkou remízu se Stuttgartem, kterou vystřelil v páté nastavené minutě Burke. Remíza byla i v utkání mezi Herthou a Frankfurtem. Timo Werner se vrátil do Bundesligy gólově, ale jeho Lipsko podruhé v řadě jen remizovalo. Nyní s Kolínem. Hoffenheim parádně otočil domácí duel s Bochumí.

Domácí Schalke se dostalo proti Mönchengladbachu do vedení po půl hodině hry. Po rychlém protiútoku vystřelil Zalazar za vápnem a přízemní střelou se trefil přesně k tyči. Nováček soutěže si následně hlídal těsné vedení, ale v 72. minutě se hostům podařilo zásluhou Jonase Hofmanna vyrovnat. Ten se ve vápně vyhnul Alexi Královi a střelou na zadní tyč překonal Schwolowa.

O šest minut později se favorit utkání dostal do vedení. Alex Král se na malém vápně srazil s vlastním brankářem, kterému tak míč vypadl z náručí a Thuram neměl problém skórovat do prázdné branky. Nakonec se ale Schalke mohlo radovat alespoň z bodu. Patrick Herrmann ve vápně zahrál rukou, načež rozhodčí nařídil pokutový kop, který v 94. minutě proměnil Markus Bülter. Schalke se tak může radovat z prvního bodu po návratu do Bundesligy.