šipky

Turnaj v Queenslandu ovládl Gerwen. Proti Priceovi předvedl parádní otočku

Čtvrtý letošní turnaj World Series of darts zná svého vítěze. Stal se jím Michael van Gerwen, který ve finále porazil světovou jedničku Gerwyna Price 8:5, i když už 1:4 prohrával.

Čtvrtfinálové zápasy nabídly jedno velké překvapení. Domácí hráč Gordon Mathers, kterému ve světovém žebříčku patří až 81. místo, si vyšlápl na světovou čtyřku Michaela Smithe, kterého porazil 6:4. Mezi poslední osmičkou se s turnajem rozloučil také vítěz posledních dvou podniků World Series of Darts Dimitri van den Bergh, který nestačil na Joea Cullena. 

Mathers ani Cullen se ale do finále nepodívají. V semifinále nestačili na Michaela van Gerwena a Gerwyna Price. Světová jednička nedala největšímu překvapení turnaje Mathersovi vůbec žádnou šanci, když jej porazil 7:1. Druhé semifinále už nabídlo vyrovnanější podívanou. Nizozemský šipkař vedl nad Cullenem 3:1, ale světové třináctce se podařilo otočit na 4:3. Na vítězství mu ale nestačilo. Gerwen vyhrál 7:5 a postoupil do finále. 

Související obsah

Do zápasu o titul vstoupil lépe Price. Ve čtvrtém legu vzal soupeři podání, což se mu podařilo až v osmém kole. Vzápětí brejk potvrdil, díky čemuž šel do vedení 4:1. Nizozemci se ale podařilo následující dvě hry před přestávkou vyhrát, když zavřel zvysoka 140 bodů, a tak bylo na drama opět zaděláno. 

Po návratu ze šaten se Gerwenovi podařilo otočku dokonat. Za stavu 5:5 vzal Velšanovi podání, což se ukázalo jako rozhodující moment utkání. Fenomenální Nizozemec vyhrál i následující tři hry, díky čemuž se raduje z výhry 8:5. 

Čtvrtfinále:

M. van Gerwen –⁠ H. Puha 6:1

M. Smith –⁠ G. Mathers 4:6

S. Whitlock –⁠ G. Price 3:6

Semifinále:

J. Cullen –⁠ M. van Gerwen 5:7

G. Mathers –⁠ G. Price 1:7

Finále:

M. van Gerwen –⁠ G. Price 8:5

Karel Sedláček a Petr Hrubec představují knihu Fenomén šipky ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události