Hokej

Kanada je nejlepší tým na světě. Musíme podat stoprocentní výkon, říká Jiříček

Kanada je nejlepší tým na světě. Musíme podat stoprocentní výkon, říká Jiříček
David Jiříček Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Na české juniory čeká na světovém šampionátu nejtěžší možný soupeř. O půlnoci ze soboty na neděli se utkají s celkem Kanady, která v posledním zápase deklasovala Slovensko 11:1. A obránce David Jiříček ví, že Češi budou muset podat více než stoprocentní výkon.

"Proti Kanadě je to vždy náročné. Je to nejlepší tým na světě, budeme se snažit podat co nejlepší výkon. A možná budeme muset přidat ještě něco víc," je jasné osmnáctiletému obránci. "Bude to o celém týmu, ne jen čistě o práci beků. Zapojit se musí i útočníci, všichni musíme hrát dopředu i dozadu. Budeme muset podat stoprocentní výkon," pokračoval Jiříček.

Hráč, který byl letos draftovaný na šestém místě Columbusem Blue Jackets, ví, že to nebude o Kanadě, ale o hře českého výběru. "Samozřejmě tam mají skvělé individuality, to my víme. Musíme ale hrát na každého hráče stejně a na každý tým i podobně systémově. V tom není rozdíl," řekl odchovanec Klatov.

Ten samozřejmě výkony Kanady na šampionátu bedlivě sleduje. "Kdo mě zaujal? Samozřejmě Connor Bedard. Měl by být jednička draftu. Když jsem ho viděl hrát s McTavishem. Jak si rozumí a co předvádí, to je prostě nejlepší hokej na světě," ocenil individuality Jiříček. Právě Mason McTavish je s osmi body (4+4) nejproduktivnějším hráčem turnaje.

Související obsah

​Jiříček se k týmu připojil až těsně před šampionátem, protože ho trápil koronavirus. "Nebylo to jednoduché, musel jsem se trochu srovnat s časem. Cítil jsem se fyzicky dobře, jenom jsem neměl tréninkovou zátěž a nebyl jsem na ledě. To byl největší problém. Teď už to je v pohodě," ubezpečil obránce, který poslední dvě sezony odehrál v extraligové Plzni.

Češi jsou momentálně ve skupině A na třetím místě. V prvním zápase porazili Slovensko 5:4 a ve druhém prohráli s Finskem 3:4 po samostatných nájezdech.

Takto hodnotil Jan Myšák zápas s Finskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události