Hokej

Nemáme se za co stydět, předvedli jsme dobrý výkon, říkají čeští junioři

Nemáme se za co stydět, předvedli jsme dobrý výkon, říkají čeští junioři
Michal Gut v souboji s Joakimem Kemellem Zdroj: Profimedia

Česká juniorská reprezentace má za sebou druhý duel na světovém šampionátu. Favorizovanému Finsku podlehla 3:4 po samostatných nájezdech a vybojovala alespoň bod. Čeští reprezentanti přesto byli zklamaní, i když se shodují, že se nemusí za svůj výkon vůbec stydět.

Slova chvály pro svůj tým měl útočník Jiří Kulich, který si proti Finsku připsal jeden gól a jednu asistenci. "Nemáme se vůbec za co stydět. Předvedli jsme dost slušný výkon. Ukázali jsme si, že můžeme hrát i s takovým mančaftem, který tady na turnaji patří mezi nejlepší. Ukázali jsme si, že s nimi můžeme hrát celých šedesát minut. Nemáme se za co stydět," hodnotil druhý zápas na šampionátu Kulich, jenž byl letos draftován Buffalem.

"Jsme zklamaní, protože máme jenom jeden bod. Až se ale probudíme, tak to budeme brát pozitivně. I ten bod bude důležitý, navíc proti takovému soupeři. Je to tak padesát na padesát, ale nájezdy už jsou loterie. Sice jsme nevyhráli, ale můžeme si z toho odnést spoustu pozitivních věcí," je si vědom útočník Michal Gut, který přihrál na poslední branku českého týmu.

Související obsah

​"Na Kanadu se připravíme stejně. Zápasy s nimi jsou svátek. Ale jsou to pořád stejní lidi jako my. Nemáme se vůbec čeho bát a půjdeme po tom po hlavě. Uvidíme, jak to dopadne," doplnil odhodlaně forvard, jenž bude příští rok hrát extraligu za Litvínov.

První gól českého týmu v zápase dal Jaroslav Chmelař z hodně těžkého úhlu. "Snažil jsem se to dát do brány, protože jsem viděl, že tam kluci dojíždí na dorážku. Prostě jsem to zkusil a padlo to tam," popsal gól devatenáctiletý hráč draftovaný New Yorkem Rangers.

Dobrý zápas předvedl v bráně Jan Bednář, který si připsal 28 zákroků. "Byl to vyrovnaný zápas. Bohužel nájezdy už jsou loterie. Tam už mohl vyhrát kdokoliv. Štěstí se nakonec přiklonilo k Finům," zhodnotil utkání 194 centimetrů vysoký gólman. Ten byl rád, že český tým nepoložila finská otočka z 0:2 na 3:2. "Důležité bylo, že jsme si z toho nesedli na zadek a pořád jsme si šli za vyrovnáním. Zápas šel zaslouženě do prodloužení. Jen je škoda, že jsme to nepřevrátili na naši stranu," neskrýval zklamání Bednář.

Související obsah

​"Nejsem smutný, jsem spíš naštvaný. Jsem soutěživý a chci vyhrávat. Pro mě je buď prohra, nebo výhra. Ale říká se, že buď jsme smutní do půlnoci, nebo slavíme do půlnoci. Bude další příležitost," přidal svůj pohled kapitán Jan Myšák, jenž už má na turnaji tři vstřelené góly.

A hodnocení přidal také trenér týmu Radim Rulík: "Zbytečně chybujeme, to musí minimalizovat. Kluci byli v kabině smutní a my jsme se je snažili povzbudit. Nemáme se vůbec za co stydět a budeme se připravovat dál. Budeme pracovat tak, abychom předvedli co nejlepší výkon a půjdeme krok za krokem."

Jan Myšák zhodnotil utkání juniorské reprezentace s Finskem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události