Další sporty

Další úspěch lezce Ondry. Na mistrovství Evropy v boulderingu vybojoval bronz

Další úspěch lezce Ondry. Na mistrovství Evropy v boulderingu vybojoval bronz
Lezec Adam Ondra Zdroj: Profimedia

Český lezec Adam Ondra slaví další úspěch. Na evropském šampionátu v boulderingu vybojoval bronzovou medaili. Nejlepší byl Rakušan Nicolai Uznik, druhý skončil Francouz Sam Avezou.

Ondra už je v boulderingu světovým šampionem z roku 2014. Teď na mistrovství Evropy chtěl přidat další cenný kov. Ze semifinále postoupil do šestičlenného finále jako vítěz, když jako jediný dokázal zdolat dva bouldery.

Boj o titul byl hodně napínavý. Všichni tři medailisté zdolali dvě ze čtyř cest a o konečném umístění rozhodoval počet pokusů. Ondra jich měl nakonec nejvíce a bral nakonec bronz.

Související obsah

​Brněnský rodák první boulder nezvládl, stejně jako všichni ostatní finalisté. Druhý zvládl, ale potřeboval na něj deset pokusů a dokončil ho deset sekund před koncem. Třetí boulder zvládl na druhý pokus a na čtvrtý vrchol nedosáhl.

Ondra získal v boulderingu už šestou medaili z evropského či světového šampionátu. Z mistrovství Evropy má aktuálně dvě stříbra a jeden bronz. Z mistrovství světa má již zmíněný titul a dvě stříbra.

Adam Ondra ovládl Světový pohár:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události