Barcelona na úvod sezony nevstřelila ani gól. Rozhodčí tři branky neuznal

Nová sezona nezačal pro Barcelonu nejlépe. Proti Vallecanu nevstřelila ani jeden regulérní gól a za remízu 0:0 si připisuje na domácím hřišti pouze bod. Do utkání zasáhly i nové posily Andreas Christensen, Robert Lewandowski, Raphinha a z lavička nastoupil Franck Kessié

Barcelona dostala míč do sítě ve 12. minutě. Lewandowski dostal míč za obranu a následně překonal vyběhnutého Dimitrievskiho. Jeho radost ale byla předčasná, protože se nacházel v ofsajdu, což neuniklo ani pozornému lajnovému rozhodčímu. Do slušné gólově šance se dostal ve 35. minutě také Dembelé, ale jeho střela z výborné pozice uvnitř  nebyla dostatečně přesná ani prudká, a tak s ní neměl brankář hostů žádný velký problém.

Největší šanci prvního poločasu si vypracovalo Vallecano v samotném závěru. Álvaro Garcia si zasekl míč před skluzujícím obráncem, ale následně tváří v tvář nepřekonal z malého vápna Ter Stegena. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

​Ve druhém poločase vystupňovala Barcelona svůj tlak. V 69. minutě se do koncovky tlačili Fati a Lewandowski, jejich střely neprošly na branku. To dokázal až Busquets, proti němuž se skvělým zákrokem blýskl. Dimitrievski. Do gólové šance se v 84. minutě propracoval také střídající Aubameyang, ale jeho střelu před brankovou čarou zastavil hráč soupeře.

V samotném závěru vstřelili oba tým po jednom gólu, ale přesné zásahy Fatiho a Falcaa nebyly uznány, protože jim předcházel ofsajd. Barcelona navíc dohrávala zápas od 93. minuty v deseti, protože Busquets viděl druhou žlutou kartu za ruku v obličeji Falcaa.

Sobotní výsledky 1. kole LaLigy:

Celta Vigo –⁠ Espanyol 2:2

Branky: 45+2. Aspas (Solari), 63. Paciência (Galán) – 72. Expósito, 90+8. Joselu (pen.)

Valladolid –⁠ Villarreal 0:3

Branky: 49. Jackson (Pino), 82. Baena (Chukwueze), 90. Baena

Barcelona –⁠ Rayo Valleccano 0:0

ČK: Busquets