Další sporty

V Budějovicích začaly crossfitové Big Summer Games. Zúčastnil se i Procházka

České Budějovice hostí největší crossfitový závod v republice. Na střeše nákupního centra se koná už osmý ročník akce BIG SUMMER GAMES a každoročně se ho účastní stovky závodníků. Letošního ročníku se jako host zúčastnila i hvězda bojových sportů Jiří Procházka.

Na tři stovky závodníků, deseti tisíce návštěvníků a VIP hosté – to jsou největší crossfitové závody v Českých Budějovicích, kdy se střecha tamního centra proměnila v jedno velké sportoviště. Letošním hostem nemohl být nikdo jiný než historicky první český UFC šampion Jiří Procházka. Někteří fanoušci čekali ve frontě na autogram i dvě hodiny. 

"Je to největší crossfitová akce, takže jsem potěšen. Jsem rád, že se toho tady někdo chopil u nás. Dneska tady budu, takže se těším na všechny závodníky," řekl UFC šampion v polotěžké váze. Z akce měli velkou radost také diváci. 

"Jsme samozřejmě rádi, že dostal titul, proto jsme i tady, pro podpis," řekl jeden z fanoušků. "Je to můj idol, taky dělám MMA, chci ho prostě vidět naživo," prozradil další z příznivců. 

Související obsah

​Třídenní akce Big summer games odstartovala v pátek. Crossfitoví závodníci na ní předvádí kombinace vzpírání i cviky s vlastní vahou. "Jsme jako organizátoři hodně spokojení, protože ta střecha je opravdu nabitá, přišla se podívat spousta fanoušků. Máme i zahraniční účast, přijeli Italové, nejlepší slovenští crossfiteři," řekl organizátor závodu Václav Mráz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události