Adamovská a Ondra jsou na ME ve finále, Stráník těsně nepostoupil

Eliška Adamovská na mistrovství Evropy Zdroj: Profimedia.cz

Česká republika má na mistrovství Evropy v lezení trojí účast. V sobotu získal bronzovou medaili z boulderingu Adam Ondra, který v neděli bojuje v lezení na obtížnost. Eliška Adamovská v semifinále boulderingu postoupila do finále, kde bude večer bojovat o cenný kov. Adam Ondra druhý den v řadě bude bojovat o medaili, v lezení na obtížnost byl druhý.

V semifinále se představilo hned 20 žen, o to větší úspěch je, že se Adamovské povedlo skončit na pátém místě a být jednou ze šesti lezkyň, kterým se povedlo projít do boje o medaile. Jednadvacetiletá Češka získala 55,9 bodu, což je totožný výsledek, který měla čtvrtá Francouzka Fanny Gibertová.

Pro Adamovskou to tak bude druhé finále víkendu, v sobotu skončila v lezení na obtížnost na šestém místě. V semifinále mužů se objevil například také Martin Stráník, jenž šel do akce jako čtrnáctý z šestadvaceti. Dostal se ovšem až k překážce číslo 36, což v té době bylo průběžné druhé místo a postup do finále.

Poté jej ale přelezli Ital Schenk, Slovinec Škofic, Švýcar Lehmann a Rakušan Schubert, který se dokonce dostal na 46. překážku, což znamenalo průběžné vedení. Stráník se pak propadl až na osmé místo, což bylo poslední, které znamenalo finálovou účast. Nakonec jej k vyřazení odsoudil Adam Ondra.

​Česká lezecká jednička došla na překážku číslo 43, kam se dostali také Potočar a Ginés López, ale Ondra měl lepší výsledek z kvalifikace. Jako poslední lezl domácí Megos, který skončil na pátém místě. Finále žen v boulderingu startuje v 16:00, mužská obtížnost o téměř tři hodiny později.