Další sporty

Bronz z boulderingu je úspěch, říká Ondra. Pro co se nenarodil?

Bronz z boulderingu je úspěch, říká Ondra. Pro co se nenarodil?
Český lezec Adam Ondra Zdroj: Karel Kopáč/CNC/Profimedia

Nejlepší český lezec Adam Ondra získal na mistrovství Evropy velmi cennou medaili v kategorii bouldering, s bronzem je navíc hodně spokojený. Po zápase prostřednictvím své agentury sdělil, že to lépe snad už ani nešlo. Sympatický lezec se nyní jíž soustředí na nedělní lezení na obtížnost.

Adam Ondra postoupil jako vítěz semifinále do šestičlenného finále, kde se mu ale nepovedlo vylézt první a čtvrtou cestu. Kdyby se mu povedla ta poslední, stal by se mistrem Evropy v boulderingu. "Jsem spokojený s tím, že se mi povedlo získat bronzovou medaili v boulderingu. Ve finále jsem podle mého názoru už nemohl podat lepší výkon. Pro první a čtvrtý boulder jsem se nejspíše nenarodil," řekl s úsměvem Ondra skrz sportovní agenturu Sport Invest.

"Rozhodovalo se na boulderu číslo dva a tři. Především ten druhý byl koordinačně velmi náročný, kde jsem paradoxně dost pokusů zbytečně promrhal. Někteří kluci jsou šikovnější, já potřeboval více šancí, abych se boulder naučil. Je pro mě cenné, že jsem pod časovým tlakem vlezl do topu," popisoval náročnost tratí v Mnichově.

Ondra měl šanci i na zlatou medaili, ale tento úspěch nebral jako něco pravděpodobného. S bronzem je ostatně nad míru spokojený. "Třetí boulder byl pro mě nejlehčí, takový můj šálek čaje. Podařilo se mi vylézt na druhý pokus. Věděl jsem, že na posledním mi stačí dát zónu k vítězství, ale vnímal jsem to jako hodně nepravděpodobné. Kluci, kteří jsou pro tento typ boulderu lepší, tam také nevylezli. Moc jsem si nevěřil, ale i tak jsem se svým výkonem spokojený."

Související obsah

Již v neděli se jde v bavorské metropoli do boje o další medaile, nyní v lezení na obtížnost. Semifinále se koná ve 12:00 našeho času, před devatenáctou hodinou se pak bojuje o medaile. Český olympionik ocenil, že není tolik unavený, ale výhodu mají podle něho ti, kteří v boulderingu nepostoupili do finále.

"Vnímám den jako úspěšný. Ani jsem se neunavil na nedělní lezení na obtížnost a kůže na prstech zůstala v poměrně dobrém stavu. Protivníci v lezení na obtížnost budou mít výhodu, protože se v boulderingu nedostali do finále a budou možná více odpočatí," uzavřel brněnský rodák. 

Adam Ondra v červenci ovládl Světový pohár:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události