Fotbal

Komise rozhodčích rozhodla: Penalta v utkání Plzně nebyla nařízena správně

Komise rozhodčích rozhodla: Penalta v utkání Plzně nebyla nařízena správně
Rozhodčí Tomáš Klíma a Adam Vlkanova z Hradce Králové Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

O tom momentu se ihned po utkání Hradce s Plzní hodně mluvilo. Ve 28. minutě došlo v pokutovém území Západočechů k souboji mezi domácím Rynešem a hostujícím Sýkorou. Hradecký celek se dožadoval penalty, která ale nebyla nařízena. Podle komise rozhodčích rozhodl sudí Klíma správně.

Situace byla pro Votroky dvojnásobně nešťastná. Nejen že jim nebyla písknuta penalta, ale vzápětí šli Plzeňští do protiútoku, ve kterém domácí Smrž fauloval Chorého. Prvně jmenovaný dostal červenou kartu a musel se pakovat ze hřiště. Podle komise rozhodčích ale celé situaci faul nepředcházel a sudí Tomáš Klíma postupoval správně.

"Dle názoru Komise rozhodčích FAČR rozhodčí Tomáš Klíma v utkání Hradec Králové – Viktoria Plzeň správně nenařídil pokutový kop pro domácí. Z dostupného záběru, který bohužel nebyl přehrán v televizi, je patrné, že se jednalo o útočný faul. Domácí hráč podrazil hostujícího obránce, který mu až následně přilehl nohu," stojí v prohlášení komise rozhodčích na twitteru.

K celé situaci se vyjádřil na sociálních sítích také tiskový mluvčí Plzně Václav Hanzlík. "Za mě nepochopitelné, proč se záběr ihned neobjevil v TV. Celý ten hon na rozhodčího i na nás by vůbec nevznikl," napsal.

Související obsah

​Plzeň nakonec zápas zvládla a vyhrála 2:1. Tím se dostala na sedm bodů a v letošní sezoně zatím neprohrála. Hradec je stále na třech bodech.

Na Západočechy čeká 4. předkolo Ligy mistrů. Takto hodnotil postup trenér Michal Bílek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události