Římské celky AS a Lazio vstoupily do sezony vítězně, hvězdný Dybala gól nedal

Fotbalisté Lazia Řím zvládli náročný začátek sezony. Přestože proti Bologně hráli od šesté minuty v deseti, dokázali ve druhém poločase skóre otočit, když vítěznou branku vstřelil kanonýr Immobile. Vítězně zvládl vstup do Serie A také městský rival AS Řím, který díky gólu Cristanteho vyhrál v Salernitaně.

Lazio platilo v domácím utkání proti Bologně za favorita, ale cesta za vítězstvím se jí pořádně zkomplikovala už v šesté minutě. Brankář Maximiano chytil míč mimo pokutové území, což rozhodčí ocenil červenou kartou. I v oslabení si ale domácí dokázali vytvářet šance. Ciro Immobile postupoval ve 13. minutě sám na bránu, ale proti Skorupskimu neuspěl. O tři minuty později se stejný hráč dostal do další příležitosti, ale i tentokrát na brankáře hostí nevyzrál.

Přesilovku dokázala Bologna využít ve 38. minutě. Mattia Zaccagni nakopl ve vápně Sansoneho a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. K němu se postavil Arnautovič a bez problémů proměnil. Utkání se tak pro Lazio ještě více zkomplikovalo.

​Těsně před koncem prvního poločasu se ale počet hráčů na hřišti srovnal. Ve třetí minutě nastavení dostal druhou žlutou kartu Soumaoro, který skluzem zastavil Lazzariho a rozhodčí jej poslal do kabin ještě dříve než jeho spoluhráče,

Ve druhém poločase se Laziu podařilo skóre otočit. V 68. minutě vystřelil z úhlu Lazzari z úhlu, Skorupski míč vyrazil jen do míst, kde stál jeho spoluhráč De Silvesti, který si ho nešťastně srazil do vlastní branky. Na konečných 2:1 uzavřel v 79. kanonýr Immobile, kterému velmi šikovně přihrál Milinkovič Savič do vápna a italský střelec si už tváří v tvář brankáři věděl rady.

​V neděli večer si premiéru odbyl i další aspirant na přední umístění AS Řím. Na hřišti Salernitany se mohl dostat do vedení už na začátku zápasu, kdy se Zaniolo dostal do dvou šancí, ale ani jednou neuspěl. Nejdříve těsně minul z úhlu levou tyč křížnou střelou a následně zblízka napálil brankáře Sepeho do hlavy.

Vedoucí branky se svěřenci trenéra Mourinha dočkali ve 33. minutě. Po dlouhém autu Spinazzoly se do zakončení dostal Abraham, ale jeho střela byla zblokována. Poté se míč odrazil k nohám Bryana Cristanteho, který za vápnem vystřelil a za pomoci Coulibalyho teče se míč dostal do branky.

Ve druhém poločase se ještě do nadějného zakončení dostala nová posila AS Řím Dybala, ale z úhlu trefil argentinský útočník pouze boční síť. V samotném závěru dostal ještě míč do sítě Wijnaldum po přihrávce Dybaly, ale gól nebyl nakonec uznán kvůli ofsajdovému postavení nizozemského záložníka.

Podívejte se na sestřih zápasu Salernitany s AS Řím:

Nedělní výsledky 1. kola Serie A:

Fiorentina –⁠ Cremonese 3:2

Branky: 17. Bonaventura (Kouamé), 35. Jović, 90+5. Mandragora – 19. Okereke (Ghiglione), 69. Bianchetti

Lazio –⁠ Bologna 2:1

Branky: 68. De Silvestri (vla.), 79. Immobile (S. Milinković-Savić) – 38. Arnautović (pen.)

ČK: Maximiano - Soumaoro

Salernitana –⁠ AS Řím 0:1

Branky: 33. Cristante

Spezia –⁠ Empoli 1:0

Branky: 36. Nzola (S. Bastoni)