Čeští basketbalisté ovládli turnaj v Pardubicích. Na závěr porazili Chorvaty

Český basketbalista James Kárník Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Basketbalisté České republiky za sebou mají za sebou povedenou úvodní část přípravy před zářijovým EuroBasketem, které se bude konat i v Praze. Na turnaji v Pardubicích v pátek porazili Bulharsko a nyní si vyšlápli i na Chorvaty v poměru 95:83.

Trenér Ronen Ginzburg udělal oproti zápasu s Bulharskem v sestavě pár změn. Odpočívat nechat pivota Ondřeje Balvína a rozehrávače Víta Krejčího. Do hry nově zasáhl Viktor Půlpán. V sestavě Chorvatů se představili tři basketbalisté z NBA – Bojan Bogdanovič z Utahu, Ivica Zubac z Los Angeles Clippers a Dariu Šariče z Phoenixu.

Úvodní čtvrtina českému výběru nevycházela podle představ. Češi stále dotahovali náskok soupeře a do vedení se dostali jen třikrát. Nakonec po úvodních deseti minutách prohrávali 21:27. Druhou část už domácí výběr zvládl lépe a náskok o dva body stáhl.

​Třetí čtvrtina byla z českého pohledu parádní. Otočili skóre a celkově ji vyhráli o třináct bodů – 29:16. Do poslední desetiminutovky tak šli s devítibodovým náskokem. Ten v jednu chvíli navýšili až na 18 bodů a nakonec zápas dovedli do vítězného konce v poměru 95:83. Nejlepším střelcem týmu byl s 18 body Martin Peterka, který všechny body zaznamenal z trojek.

Příprava českého nároďáku bude pokračovat na turnaji v německém Hamburku. V pátek vyzvou domácí celek a o den později buď Itálii, nebo Srbsko.

Chorvatsko – Česko 83:95 (27:21, 16:18, 16:29, 24:27)

Do zápasu nastoupil také Tomáš Satoranský, který už nebude působit v NBA, ale přesunul se zpátky do Evropy: