České hokejisty po mizerném výkonu čekají USA. Od outsidera dostali pět gólů

Obránce David Jiříček v duelu proti Lotyšsku Zdroj: profimedia.cz

Hodně mizerný výkon předvedli čeští hokejisté do 20 let při posledním zápase ve skupině mistrovství světa. Už jistí čtvrtfinalisté nestačili na Lotyšsko, po prohře 2:5 je tak čeká v boji o semifinále silný výběr USA.

Poslední zápas ve skupině A se české dvacítce opravdu nepovedl. Po dvou porážkách se mohl výběr trenéra Rulíka naladit vítězstvím nad Lotyšskem, jenže to vůbec nevyšlo.

Čeští hokejisté už věděli, že po prohře Slovenska mají postup do čtvrtfinále jistý, nicméně proti Lotyšsku si mohli vylepšit pozici ve skupině a také se naladit do dalšího duelu výhrou.

Proti outsiderovi z Lotyšska ale od začátku ztráceli. A brzy prohrávali 0:2. Necelé čtyři minuty před koncem první třetiny ale Češi využili přesilovku. A vypadalo to, že se vracejí zpátky do zápasu. Ve druhé části totiž skóroval Svozil, a tak bylo srovnáno. Jenže vyrovnávací trefa český výběr příliš nenabudila, Lotyši totiž šli za necelé dvě minuty opět do vedení.

​Trefil se Bergmanis, který v tu chvíli rozjel velké střelecké představení. 20letý obránce totiž ještě do konce druhé třetiny zvýšil na 4:2, a navíc ve třetí části střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick.

Českou dvacítku tak po prohře 2:5 čeká ve čtvrtfinále výběr USA, který dokázal porazit i Švédsko a po čtyřech výhrách je už jasným vítězem skupiny B.

Mistrovství světa U20:

Česko–Lotyšsko 2:5
Branky a nahrávky: 17. Gut (Myšák), 30. Svozil (Hauser, Urban) – 5. Lavinš (Silkalns), 13. Rullers (Vitolinš, Ozolinš), 32. Bergmanis (Dukurs), 38. Bergmanis (Silkalns, Lavinš), 59. Bergmanis