Hokej

Slovensko se české pomoci nedočkalo. Hráli jsme katastrofálně, přiznal trenér

Slovensko se české pomoci nedočkalo. Hráli jsme katastrofálně, přiznal trenér
Trenér Ivan Feneš Zdroj: TASR / Profimedia

Prohra české dvacítky s Lotyšskem na mistrovství světa znamenala konec nadějí pro slovenský výběr, jenž nakonec skončil v tabulce A až pátý. Do čtvrtfinále tak nepostoupil. "Hráli jsme katastrofálně," přiznal trenér Ivan Feneš.

Slovenská dvacítka se poprvé od roku 2013 nedostala do čtvrtfinále juniorského světového šampionátu. Tým trenéra Ivana Feneše prohrál poslední zápas proti Finsku vysoko 3:9. A musel tedy čekat, zdali Češi porazí Lotyše. 

Nicméně čeští mladící překvapivě selhali, a poslali tak Slovensko domů. "Někdy je realita krutá a bolí. Pro nás bohužel turnaj skončil zápasem s Finskem," prohlásil trenér slovenské dvacítky Ivan Feneš, jenž svaloval vinu především na svůj tým. "Teď přichází určitě čas na zamyšlení a analýzu, proč jsme selhali. Rozhodly o tom hlavně naše výkony. Bylo to o nás, ne o soupeřích. My jsme na tomto šampionátu hráli katastrofálně, bylo tam mnoho chyb, které se na takovém turnaji nemohou stávat," nebral si servítky slovenský kouč v rozhovoru pro web hockeyslovakia.sk

"Všichni se cítíme hrozně. Dá se říci, že jsme si to zasloužili. Měli jsme to všechno ve vlastních rukou. Bohužel takový je hokej. Proti Finům jsme se dopouštěli mnoha faulů, tak se na mezinárodní úrovni nedá hrát. A už vůbec ne na mistrovství světa. Trápili jsme se v obraně i útoku, nevím, co k tomu říct," popisoval zklamaný kapitán Rayen Petrovický.

Související obsah

20letý obránce pak zavzpomínal na původní světový šampionát, který se ale v prosinci kvůli covidu zrušil a přesunul na srpen. "Prosincové MS mohlo dopadnout lépe, ale zrušilo se. S tím nic nenaděláme. Pro mě bude toto mistrovství špatnou vzpomínkou, že jsem selhal jako kapitán," dodal Petrovický. Ten se nechtěl vymlouvat na to, že v týmu oproti prosincovému šampionátu chyběly posily Juraj Slafkovský a Šimon Nemec, tedy aktuální jednička a dvojka draftu NHL.

"Máme velmi malou základnu. Hráči zde z různých důvodů nebyli a nás to možná stálo dobré umístění na turnaji. Taková je realita. Měli jsme tu však hráče, kteří se mohli ukázat a konfrontovat s těmi nejlepšími na světě. Ale vidíme, že to asi bylo málo," uzavřel slovenský trenér Feneš. 

Slovensko se na turnaji střetlo i s Českem a prohrálo 4:5. Zápas zhodnotil český trenér dvacítky Radim Rulík:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události