Hokej

Hrozivý výkon, řekl po prohře Rulík. Do čtvrtfinále dáme všechno, hlásí Urban

České hokejové reprezentaci do 20 let se poslední zápas ve skupině na MS juniorů vůbec nepovedl a s Lotyšskem prohrála 2:5. Podle útočníka Tomáše Urbana, který zapsal asistenci na jednu ze dvou českých branek, soupeř zvítězil hlavně proto, že víc chtěl a byl pracovitější. Podobně mluvil i hlavní trenér Radim Rulík. "Byli jsme laxní, nedůrazní a pomalí. Oni padali po hlavách do střel a hráli strašně obětavě," uvedl lodivod české lavičky. Oba ale doufají, že se výkon Čechů zlepší, do čtvrtfinále chtějí dát všechno.

Pro české juniory to byl typický "zápas blbec". Přestože hráči věděli, že mají jistý postup ze skupiny, chtěli hrát o co nejlepší umístění, které by jim pro čtvrtfinále zajistilo co nejschůdnějšího soupeře. Místo toho jako favorité zklamali a padli s Lotyšskem 2:5. 

Výkon a výsledek se nelíbily ani českým reprezentantům, ani jejich trenérovi Radimu Rulíkovi. "Výkon byl z naší strany hrozivý a zaslouženě jsme prohráli. Soupeř hrál o postup a dal do toho úplně všechno. Oni padali po hlavách do střel, hráli strašně obětavě a šli si za tím. My jsme byli laxní, pomalí a nedůrazní. Z naší strany tam dvě třetiny nebyl tým, takže to nemohlo vyústit v nic jiného," uvedl vládce české kabiny. 

Podobně mluvil i Tomáš Urban, jenž v prohraném duelu zaznamenal jednu nahrávku. "Lotyši zápas zaslouženě vyhráli. Dali do toho všechno. Rozdíl byl v pracovitosti, v nadšení. V 90 procentech věcí," zamyslel se mladý forvard.

Jak přiznal Rulík, jeho svěřencům mohlo uškodit, že díky prohře Slováků s Finy věděli, že mají jistou účast ve vyřazovacích bojích. "Asi se na nás podepsalo to, že Slováci prohráli s Finy a my potom měli jistou účast ve čtvrtfinále," řekl. 

"Parametry snesla až třetí třetina, když jsme se na mužstvo snažili zapůsobit tak, že takovým výkonem se prezentovat nechceme a není to cesta, na kterou jsme se vydali. Myslel jsem, že hráči zápas od zápasu ucítí, že je to správně nastavená cesta a že to vede k tomu, aby výsledek tady byl se ctí. Ale tímhle zápasem jsme si pokazili dojem, který jsme si nějakým způsobem budovali," popsal své pocity zkušený kouč. 

Související obsah

​Zároveň přiznal, že se jeho tým pokusí vylepšit pokaženou reputaci: "Bude to ohromně těžké, ale budeme chtít ten zápas napravit." Podobně se vyjádřil i Urban, který řekl, že on i jeho spoluhráči chtějí bojovat o dobrý výsledek i proti vítězovi druhé skupiny.

"Dostali jsme facku, o které si myslím, že je dobré, že přišla. Připravíme se teď na Ameriku asi úplně stejně. Je jedno, který soupeř to bude. Dáme do toho úplně všechno, abychom ukázali, co v nás je. Musíme do toho dát tolik jako do výkonu proti Finsku," uzavřel hokejista pardubického Dynama.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události