Víkendové sestřihy: Leverkusen se i s Čechy trápí dál. PSG zase nadělovalo

Útočník PSG Neymar Zdroj: Profimedia

Fotbalový podzim se v Evropě rozběhl na plné obrátky. Kromě německé Bundesligy a francouzské Ligue 1, které začaly před týdnem, se rozběhla také španělská LaLiga a italská Serie A. O zajímavé momenty na stanicích Nova Sport opět nebyla nouze. Leverkusen i s českými reprezentanty prohrál, hvězdami nabité Paris Saint-Germain nadělovalo a Barcelona začala sezonu rozpačitě.

Adam Hložek tentokrát za Leverkusen nastoupil po boku Patrika Schicka v základní sestavě, ale k bodům to proti Augsburgu nevedlo. Hložek měl sice prsty ve vyrovnání skóre, jenže Bayer ve druhé půli spálil několik jasných šancí. A Augsburg trestal. Leverkusen tak prohrál podruhé za sebou:

Do akce šel v Serii A obhájce titulu AC Milán, který se utkal s Udinese. To šlo překvapivě do vedení už ve druhé minutě, celou první půli drželo s úřadujícími šampiony krok a bylo to 2:2. Po přestávce však začal dominovat milánský celek, přidal další dva góly a zvítězil 4:2:

Asi každý byl zvědavý, jak si povede polský kanonýr Robert Lewandowski po přestupu z Bayernu do Barcelony. Hvězdný útočník se sice gólu proti Rayu Vallecanu brzy dočkal, jenže kvůli ofsajdu nebyl uznán. Skórovat nedokázal ani nikdo jiný, a tak Barcelona na úvod sezony překvapivě brala bezbrankovou remízu:

Francouzské Paris Saint-Germain je v úvodu soutěže pořádně při chuti. Po úvodní demolici Clermontu se hvězdy PSG rozstřílely i proti Montpellieru a opět nasázely pět gólů. Obrana však tentokrát bezchybná nebyla, a tak Pařížané brali výhru 5:2:

Ve střelecké formě je také Bayern Mnichov i navzdory odchodu Lewadowského. Proti Wolfsburgu skóroval tým hned pětkrát. Tři góly však nebyly uznány pro ofsajd, dva z nich střelil Mané. Německý gigant se tak musel spokojit s vítězstvím 2:0:

Hrál také úřadující šampion Ligy mistrů Real Madrid, který minulý týden ovládl také Superpohár UEFA. Rozjezd proti nováčkovi z Almeríe však měl Bílý balet pomalý, a tak brzy prohrával. V závěrečné půlhodině ale přišel obrat na konečných 2:1. A zvlášť trefa Davida Alaby z přímého kopu stála za to: